Przeciążenie

Overload
83-85348-97-2
energia, kryzys, przedsiębiorstwo
Danway

Powieść obyczajowa, której akcja toczy się w środowisku pracowników wielkiego przedsiębiorstwa zaopatrującego Kalifornię w energię. Kryzys energetyczny spowodowany suszą zmusza zarząd do podejmowania decyzji wywołujących protesty zarówno ludzi z zewnątrz, jak i części pracowników przedsiębiorstwa. W zamkniętym świecie kierownictwa elektrowni trudna sytuacja powoduje wybuch namiętności: ożywają tłumione urazy, uzewnętrzniają się animozje, rozkwita miłość i nienawiść.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: scan własny

H8ster Moriarty | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Przeciążenie to jedna z późniejszych książek i niestety poziom dużo słabszy niż w początkowych powieściach. I mimo tego, że powieści Haileya czyta się dużo lepiej niż chociażby Le Carre'a to Przeciążenie jest po prostu nudne i mało realne.

Lucyna | 2013-12-24
Rafał | 2013-10-10