Auto Gang

1994-01-01
83-85526-21-8
Barbara Wawrykowicz
samochody biznes Detroit

Nie pomyślałabym, że jak odległa mi tematyka samochodów, opis funkcjonowania całego przemysłu samochodowego może być tak frapująca. Hailey bierze lupę i prześwietla wszystko. Życie zwykłego montera w hali produkcyjnej, związków zawodowych, osoby wymyślające nowe modele, znajdzie się tu też dział projektowy, salony sprzedaży, testy, wyścigi, zarządzanie, polityka i etyka. Potrząśnij, zamieszaj, dodaj życie prywatne, uczucia, frustracje i powstaje świetna powieść.

Arthur Hailey poraz kolejny pokazuje, że świetnie czuł się w powieściach środowiskowo-obyczajowych. Mamy tu przeplatające się losy kilku bohaterów, jakkolwiek z żadnym z nich nie mogłem się zżyć. Powieść pozornie pozbawiona jest akcji, jakkolwiek bardzo szybko się ją czyta i za to 6/10.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki Auto Gang