Detektyw

1997-01-01
83-7129-758-0
Jan Kraśko
literatura amerykańska zbrodnia

Kryminał z typową do Haileya pogłębioną rozbudowaną warstwą opisu środowiska, realiów pracy policji.

Wielowątkowy kryminał, nieco refleksyjny, bardzo przemyślany. Interesująca historia nakręcana dedukcją i przeczuciem, więcej w niej rozważań nad naturą człowieka niż strzelania i pościgów. W końcówce nieco pospieszna i pobieżna, ten etap mógłby być bardziej rozwinięty lub ostrzej nakreślony, tymczasem rozmywa się w nowych wątkach. A może właśnie o to chodziło... Prowokuje do zarwania nocy, polecam :)

Hailey jest mistrzem tzw. powieści środowiskowych. Tu poznajemy świat policji od podszewki, jednocześnie jesteśmy świadkami rozwiązania niezwyklej sprawy kryminalnej.

Dodaj cytat z książki Detektyw