Stracona niewinność

Prószyński i S-ka
2012-05-15
2012-05-15
Monika Szczęsny
stracona niewinność lewis seks narkotyki nastolatkowie oskarżenie zdrada

Nigdy nie znamy nikogo tak dobrze, jak nam się wydaje.

Miłość potrafi odebrać nam siłę tak samo, jak i potrafi nas wzmocnić, i kiedy boimy się stracić kogoś, trzymamy się go jeszcze bardziej kurczowo, choć prawda jest taka, że lepiej byłoby pozwolić mu odejść.

Co nie ma czasu ani miejsca, sprawia, że się śmiejesz albo płaczesz, jest zawsze z tobą, mimo że nie możesz tego dotknąć ani zobaczyć? Wspomnienia, wykraczają poza czas i miejsce, ponieważ może je przywołać choćby jedno pojedyncze słowo albo najsłabsza woń znajomego zapachu.

Bez względu na to, jak dobrze znasz drugą osobę lub jak bardzo jej ufasz, nigdy nie masz pewności tego, co ona może zrobić.

Nigdy nie znamy nikogo tak dobrze, jak nam się wydaje.

To moja druga książka Susan Lewis. I druga, która okazała się zajmująca, wciągająca, mądra i skłaniająca do przemyśleń. Godna przeczytania i polecenia dalszym i bliższym znajomym.
Alicja po traumatycznych wydarzeniach wraca do rodzinnego domu, do miejsca, którego przez wiele lat unikała, a teraz musi znaleźć w nim lokum dla siebie i swoich dzieci. Wraz z nią wracają wspomnienia, tajemnice, wszystko to, co Alicja chciałaby usunąć ze swojej pamięci. Nie wszystko też układa się tak, jakby chciała ona, jej dzieci, brat czy jego żona z córką. Nie wszystko skończy się tak jak w bajce.
Stracona niewinność to historia obyczajowa, napisana z szacunkiem do drugiego człowieka, do jego wyborów, nawet jeśli te wybory nie są dobre. To próba pokazania na ile grzechy przeszłości oddziaływają na nasze życie, na ile uczynią je koszmarem, a na ile pozwolą cieszyć się dniem codziennym.
Stracona niewinność to gruba książka, którą czyta się zadziwiająco szybko. Historia w niej przedstawiona jest na tyle zajmująco, że nie zwracamy uwagi na przekładane kartki i upływający czas.
To ważna historia, która po raz kolejny stawia pytanie – Dlaczego ludzie robią to innym ludziom? Dlaczego robią to sobie?
Polecam, choć to nie jest łatwa lektura. Jak każda historia która porusza ważne, kłopotliwe tematy, składania czytelnika również do przyjrzenia się własnemu życiu, własnym wyborom, własnym konfliktom. Warta przeczytania i chwili refleksji.

Czasami prawda jest bardziej gorzka niż kłamstwo.

Alicia Carlyle wraca w rodzinne strony po tragicznej śmierci męża, z nadzieją, że uda jej się zapomnieć o przeszłości. Musi jednak stawić czoło swojej bratowej Sabrinie: kobiecie, która skłóciła rodzinę i niemal zniszczyła jej małżeństwo. Alicia postanawia zapomnieć o dzielącej ich niechęci i dawnych urazach, stworzyć bezpieczny dom dla swoich dzieci, Nathana i Darcie, oraz naprawić relacje z ukochanym bratem. Kiedy już Alicii wydaje się, że los się do niej uśmiechnął, 15-letnia córka Sabriny, Annabelle, oskarża 17-letniego Nathana o przestępstwo, którego nie popełnił. Dwie rodziny ponownie stają do walki przesyconej nieufnością, zdradą i kłamstwem – walki, która może zrujnować ich wszystkich

Czasami prawda jest bardziej gorzka niż kłamstwo.

Jestem mile zaskoczona tą książką, nie spodziewałam się tak ciekawej, niebanalnej historii z dogłębną analizą ludzkich zachowań. Od początku zostajemy wciągnięci w wir kilku wydarzeń kilku osób.
Alicia wraz z nastoletnimi dziećmi przenosi się z Londynu do Holly Wood swojej rodzinnej miejscowości. Zmusza ją do tego nieciekawa sytuacja finansowa w której się znalazła po śmierci męża.
Niestety nowy start nie jest taki prosty, kobieta zmaga się z bolesną przeszłością, musi stawić czoła znienawidzonej bratowej a fatalna sytuacja pogłębiają się jeszcze bardziej kiedy jej syn popada w poważne kłopoty...
Absolutnie książka warta przeczytania :)

Książkę nawet dobrze się czyta. Tylko za często powtarza się słowo "okej" i jest to dość denerwujące.

Czytała się świetnie. Wręcz ją pochłonęłam:)

Czytała się świetnie. Wręcz ją pochłonęłam:)

Książka bardzo fajne napisana, jest bardzo emocjonalna, szczerze nie mogłam się od niej oderwać, mimo ze jest bardzo gruba (ma prawie 700 str.) czyta się ja bardzo szybko. Polecam

Ciekawa i bardzo dobrze się czytało.

Ciekawa i bardzo dobrze się czytało.

świetna.

świetna.