Jednorożec: Ostatnia Świątynia Asklepiosa

Cykl: Jednorożec (tom 1)
Wydawnictwo: Taurus Media
La Licorne #1: Le dernier temple d'Asclépios
komiksy

Rok 1565. Odrodzenie... Sztuka i Nauka znajdują się w stanie pełnego wrzenia, a wokoło rozprzestrzenia się widmo wojen religijnych. W cieniu tych wydarzeń, rozpoczęła się też inna walka... Walka, która toczy się wokół najbardziej tajemniczego i najwspanialszego wytworu: ciała człowieka. W Paryżu znajdowane są martwe ciała renomowanych lekarzy. Ambroży Parę, królewski chirurg i pionier...

Rok 1565. Odrodzenie...

W cieniu tych wydarzeń, rozpoczęła się też inna walka...

W Paryżu znajdowane są martwe ciała renomowanych lekarzy. Ambroży Parę, królewski chirurg i pionier nowej medycyny, prowadzi dochodzenie.

Odkrywa, że jest następny na liście...

Ale czuwają nad nim stworzenia – niezwykłe istoty, których istnienie podda w wątpliwość to, w co przez całe życie wierzył...

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/

ilo99 | 2017-01-29
Na półkach: Komiks, Przeczytane
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Zacznę od plusów. Przede wszystkim rysunki. Dopracowane, szczegółowe, do tego stopnia, że anatom byłby zachwycony tymi wszystkimi mięśniami i kośćmi. Poza tym spójna wizja świata przedstawionego. Autorzy opisują lata sześćdziesiąte szesnastego wieku. Bohaterami są uczeni i lekarze tamtych czasów. Zostają obdarowani gobelinami kryjącymi w sobie zagadkę. W ten sposób zostają wciągnięci w walkę między jednorożcem, wampirem i „pierwotnymi”. Przyznam szczerze, że w zawiłościach fabuły niekiedy się gubiłam. Wizja stworów legendarnych takich jak hydry, smoki, centaury czy sfinksy jako bestii złożonych z samych mięśni i kośćca jest odrobinę odstręczająca. Jak się okazuje odrobina skóry czyni cuda. Komiks stanowi całość z czterech tomów i zdecydowanie łatwiej jest się zorientować w treści jeżeli czyta się zgodnie z chronologią wydarzeń.

PolishPopkulturę | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Mnóstwo się tu dzieje, choć to dopiero pierwszy tom. Intryga zaskakująco złożona jak na ledwo 50 stronicowy albumik. Do dwójki zajrzę na pewno, żeby przekonać się, jak to się dalej rozwinie, choć to nie do końca moje klimaty. Na plus śliczna kreska, ale nie przekonują mnie projekty potworów - można je było przedstawić w ciekawszy sposób. W ostatecznym rozrachunku: polecam.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Czas na komiks | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Paweł

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytałem o tej serii już kilka opinii i w większości były one pozytywne, dlatego chciałem sam zmierzyć się z tym komiksem. Po lekturze czterech dość krótkich tomów mogę jasno stwierdzić, że choć wydatek jest dość spory (moim zdaniem wydawnictwo zawyża cenę, bo śmiało można było całość opublikować w dwóch tomach) – zakup w 100% się opłacał. W cenie 144 zł otrzymałem komiks, który przekroczył moje i tak wygórowane oczekiwania.
W paczce znalazłem cztery pięknie ilustrowane tomy w twardych okładkach. Te z kolei są istnym arcydziełem i w kapitalny sposób nawiązują do treści komiksu. Aż chce się czytać! Moją szczególną uwagę przyciągnęły szkice przedstawiające elementy ludzkiej anatomii, stanowiące jakby tło do pierwszoplanowego rysunku okładki. Każdy kto miał w ręku Podręcznik Gracza do D&D ed. 3.5 od razu skojarzy to ze szkicami na okładkach rozdziałów w podręczniku. Jak dla mnie bomba!

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał: Paweł

Krzysiek | 2013-10-10
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 2012 rok

Ładnie dopracowany graficznie, elementy fantastyczne, poza tym średniowieczne realia, ogólnie bardzo pozytywne wrażenia po lekturze.

Łędina | 2013-10-01