Julia & Roem

Wydawnictwo: Egmont Polska
Julia & Roem
komiksy
black_hole

Awangardowa adaptacja tragedii Williama Shakespeare'a Romeo i Julia. Po serii katastrof, które nawiedziły Ziemię, niewiele pozostało z naszej cywilizacji. Ludzie za wszelką cenę starają się przetrwać. Wędrują w poszukiwaniu wody i jedzenia. Przeszłość przestała mieć jakiekolwiek znaczenie, liczy się tylko to, co pozwoli przeżyć kolejną dobę. Na pustynnej drodze pewien mężczyzna spotyka dwóch...

Awangardowa adaptacja tragedii Williama Shakespeare'a Romeo i Julia.

Na pustynnej drodze pewien mężczyzna spotyka dwóch młodych ludzi. Razem docierają do pozostałości hotelu, w którym schronienie znalazła inna grupa ocaleńców. Stopniowo zaczynają się tworzyć pomiędzy nimi relacje. Dwaj mężczyźni popadają w gwałtowny, irracjonalny konflikt, chłopak i dziewczyna nagle się w sobie zakochują, a wielowyznaniowy duchowny zaczyna dostrzegać w tym wszystkim paralele do historii Romea i Julii... i ogarnia go pragnienie, by ten związek nie zakończył się tak samo jak w Szekspirowskiej tragedii.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Arthaniel | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Ciekawy, choć kreska Bilala to niekoniecznie moje klimaty.

olaf9000 | 2014-12-25
Na półkach: Komiks, Ulubione, Przeczytane

Trochę dziwi mnie mała ilość gwiazdek, przy tej pozycji. Zdecydowanie, po zesłaniu na Ziemię Krwotoku, Bilal tworzy pasjonujące dzieło. Uważam, że ten album jest zdecydowanie lepszy od "Animal'z" (nb. też świetnego i ciekawego).
W tym przypadku mamy do czynienia z zabawą klasycznym tekstem literackim, jakim jest "Romeo i Julia" Shakespeare'a. Swoją drogą, nie pierwszy raz Bilal bawi się cytatami z kultury zarówno wysokiej, jak i popularnej ("Animal'z", "Targi nieśmiertelnych"). Tym razem buduje historię dziejącą się w przyszłości a jakoby wyciągnięta z kart angielskiego dramaturga. Uważam, że robi to z niebywałym smakiem i dystansem zarówno do swojej twórczości, jak i cytowanego dzieła.
Tym razem wielbiciele kreski bilalowskiej otrzymują zabawę odcieniami brunatnego :)

Mika | 2015-01-14
Przeczytana: marzec 2011

Przepiękna książka, świetne tłumaczenie, rewelacyjny tekst, a co do rysunków Enki jest moim ulubionym artysta więc brak słów. Moja ulubiona książka o uczuciach.

RedAy | 2016-04-06
Na półkach: Komiksy, Przeczytane