Gwiazda Pustyni

L'etoil du desert
dziki zachód, marini
komiksy
dasilwa

Western. Tylko dla dorosłych! Pewien urzędnik państwowy z Waszyngtonu prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Nagle spokój pryska niczym bańka mydlana - ktoś gwałci i bestialsko morduje jego córkę i żonę. Wszystkie ślady prowadza na Dziki Zachód - do miasta Topeka. Urzędnik postanawia odnaleźć morderców swej rodziny Komiks Enrico Mariniego - rysownika takich bestsellerowych serii jak Drapieżcy, Cygan czy Skorpion. Scenariusz napisał Desberg - który wraz z Marinim stworzył postać Skorpiona. Ponad sto stron naprawdę mistrzowskiego komiksu!

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Arthaniel | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Scenariuszowo - niewiele powyżej średniej, choć na plus powieściowa narracja oraz szybkie tempo akcji. Rozwiązanie zagadki niby banalne, ale jednak skłania do refleksji. Wizualnie - arcydzieło; Marini świetnie oddaje emocje bohaterów. Polecam, jeśli lubicie westerny.

Endriux | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

Western a raczej antywestern komiksowy. Bardzo mocny i mroczny scenariusz, gdzie główna kwestia schodzi na drugi plan a drugi plan staje się pierwszym. Marini radzi sobie świetnie, ale nie jest to jeszcze szczyt jego możliwości.

kendo777 | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy