El Gaucho

Seria: Mistrzowie Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
El Gaucho
komiksy

Prawdziwa uczta dla miłośników opowieści przygodowych z elementami erotycznymi! Scenarzystę Hugona Pratta i rysownika Milona Manarę polski czytelnik doskonale zna ze znakomitego albumu "Indiańskie lato" wydanego w kolekcji Mistrzowie Komiksu w 2006 roku. Jest rok 1806. W owym czasie Argentyna to należące do Hiszpanii Wicekrólestwo La Platy. Do Buenos Aires zbliżają się statki brytyjskie, aby...

Jest rok 1806. W owym czasie Argentyna to należące do Hiszpanii Wicekrólestwo La Platy. Do Buenos Aires zbliżają się statki brytyjskie, aby podbić tę część Ameryki Południowej. Wkrótce rozpocznie się bitwa... Jednak wielka polityka odgrywa w komiksie mniejszą rolę niż losy kilkorga głównych bohaterów, wywodzących się z nizin społecznych: szkockiego dobosza, garbatego majtka okrętowego oraz irlandzkiej prostytutki. To właśnie ich niezwykłe przeżycia pozwalają spojrzeć na wydarzenia historyczne z pozycji zwykłych ludzi, którzy chcą się wyrwać z trybów machiny dziejów i rozpocząć normalne życie.

Album "El Gaucho" należy do klasyki komiksu erotycznego, w którym to gatunku Milo Manara pozostaje mistrzem. Komiks tylko dla dorosłych!

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

kendo777 | 2016-01-12
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Wydaje mi się, że El Gaucho jest ciekawszy od pierwszego wspólnego dzieła Pratta i Manary, czyli Indiańskiego lata. Są zwroty akcji, nie wiadomo jak się potoczą losy bohaterów, a plansze są pełne ciekawych dialogów. Poza tym w El Gaucho nie ma niewiarygodnych zachowań bohaterów, które mają być pretekstem do pokazania przez rysownika kolejnej erotycznej sceny (w Indiańskim lecie ma to miejsce wręcz jak w filmach pornograficznych, których twórcy nie zastanawiają się czy dana sytuacja ma sens i ważne jest tylko to, że wszystko doprowadzi do kolejnej "sceny"). Tutaj każde takie wydarzenie ma swój sens, a bohaterowie mają wiarygodne motywacje. Dlatego zadowolony jest Manara, bo może rysować w swoich ulubionych klimatach i zadowolony jest czytelnik, bo nie łapie się za głowę przy kolejnej głupocie. El Gaucho to komiks inny niż Indiańskie lato, nie ma w nim spokojnych scen i oddechu, za to jest sporo wydarzeń, a kreska Manary nie jest tak delikatna. Kadry nierzadko są pełne brudu i trochę...

Chris3z8 | 2017-06-20

Uwielbiam powieści Hugona Pratta. Są historyczną mozaiką, pełną lirycznych ballad i słonych wód.

Ziemba | 2017-03-16
Przeczytana: 2015 rok