Przewodnik z Tybetu. Na ścieżce przeznaczenia

Wydawnictwo: Psychoskok
Przewodnik z Tybetu. Na ścieżce przeznaczenia
marcin100

„Przewodnik z Tybetu” to powieść o tytułowym bohaterze – przewodniku z Tybetu. Przewodnikiem tym zostaje Europejczyk, a dokładnie Polak. Jak to się stało, że ktoś z odległego kraju został przewodnikiem w Tybecie najlepiej dowiedzieć się w samej powieści. W powieści tej mamy do czynienia z przygodą o sensacyjnym zabarwieniu, występują w niej także wątki fantastyczne i miłosny. Słowem to powieść o charakterze rozrywkowym, gdzie czytelnik nie musi się głowić nad losami złożonych bohaterów. Wystarczy mieć wolną chwilę aby poczuć odrobinę sensacji, egzotyki i przygody. Mnie osobiście zaciekawił wątek związany z kryminalno mafijnym uwikłaniem bohaterów. Główny bohater o imieniu Marek jest tytułowym przewodnikiem z Tybetu. Trafia on do Europy po dłuższym pobycie w Tybecie i po drodze poznaje swoja późniejszą miłość – piękną Stellę. Stella ma za sobą zupełnie nie zawinione powiązanie z mafijnym bossem. Ten mafijny boss to jej ojciec, który nie pamiętał o swej pierwszej żonie i córce z pierwszego małżeństwa przez całe lata. Teraz pała uczuciami ojcowskimi do córki z pierwszego małżeństwa po śmierci jego drugiej rodziny. Później jednak okazuje się że chodzi mu o pieniądze. Stella ma otrzymać pokaźny spadek z pieniędzy zainwestowanych przed laty przez jej matkę. Ojciec Stelli pragnie dobrać się do tych pieniędzy i w tym celu pragnie kontrolować życie Stelli. Po pierwsze chce aby jego córka wyszła za mąż za kogoś łatwego do kontrolowania. W tym przeszkadza mu miłość Stelli i Marka. Marek nie jest miły ojcu. Z tego powodu szef mafii wynajmuje co raz to nowych zbirów, którzy mają zniechęcić Marka a potem go zabić. Marek jak na prawdziwego bohatera przystało wychodzi z tych starć zwycięską ręką. Osobą mafijnego bossa ostatecznie interesuje się brytyjska policja i służby specjalne. Na dobrze ustawionego mafiosa nie ma jednak jednoznacznych dowodów. Dzięki współpracy ludzi dobrej woli udaje się zneutralizować ojca Stelli tak że musi on wyjechać pozostawiając swoje dotychczasowe życie z większością swego majątku. Cały wątek mafijny zakończony zostaje pomyślnie dla głównych bohaterów. Warto odbyć podróż poprzez karty powieści aby się przekonać o losach bohaterów.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Słaba książka. Rozczarowała mnie. Tania sensacja niezbyt dobrze, infantylnie napisana. Tendencyjna.

ewa2233 | 2017-08-31

Książki jeszcze nie doczytałam i nie wiem czy będę w stanie. Pisana jest językiem "szkolnym", jakby z wypracowania, w którym uczniowi nie chciało się popracować nad szczegółami, lecz jedynie nad "akcją" i to pobieżnie. Razi używanie kolokwializmów, które nie pasują do całości. Bohater w błyskawicznym tempie (dwa lata z okładem), staje się najlepszym przewodnikiem po Tybecie, znającym SETKI przejść przez góry oraz WSZYSTKIE zwierzęta i ptaki.
Nie, to nie jest książka dla mnie.

Janek | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Bardzo słaba książka. Naiwna fabuła oraz męczący ton i język narracji. Nie wnosi żadnej głębszej treści. Napisana aby coś pisać. Przebrnięcie przez nią jest nie lada wyczynem. Chyba nie każdy powinien pisać.

Joolla | 2015-10-05

Bardzo ciekawa fabuła i bohaterowie. Cały czas się coś dzieje, jest w niej wszystko co powinno być w dobrej powieści - miłość, zbrodnia, spiski a także odrobina historii i mała wycieczka po świątyniach i buddyjskim świcie. Polecam!

carollka911 | 2015-10-03

Idealna lektura na jesienne wieczory przy herbacie. Postanowiłam nadrobić książkowe zaległości i trafiłam w bibiotece właśnie na tą ksiażkę. Nie żałuję że ja wzięłam. Czyta się jednym tchem :)

riciarstwo | 2015-10-03

Bardzo dobra, wciągająca książka. Akcja rozwija się od pierwszej strony i do samego końca się coś dzieje. Nie ma nudy. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie.

piwkwi | 2014-01-04

Styl, jakim napisana jest ta książka zmęczył mnie bardzo. Nie byłam w stanie przebrnąć przez całość :(

Szczepan | 2013-04-06
Przeczytana: 21 marca 2013

Mialem problemy z dostaniem jej w normalnej ksiegarni. Kupilem w rezultacie przez internet. Przeczytalem z ciekawosci bo dowiedzialem sie, ze napisal ja mój lekarz, którego poradnik o zapaleniu stawów jest w tej chwili bestsellerem, zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Fajnie sie czyta. Ma doktor talent do pisania i do leczenia. Polecam. Ciekawe kiedy ukaze sie nastepna powiesc? Czy moze napisze cos o swoich wyjazdach i pracy w UK?

Karina | 2012-10-02
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra. JEDYNA WADA - PO SKONCZENIU CHCE SIE DALEJ CZYTAC. Napisana lekko. Bardzo dobrze sie czyta. Nie ma za duzo bohaterów i nadmiaru faktów. Akcja caly czas trzyma w napieciu. Jedna z lepszych polskich powiesci. POLECAM.
Karina

Maria | 2012-08-26
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Bardzo dobra powieść przygodowa z głębszym sensem. Walka dobra ze złem na wielu płaszczyznach ale czyta się świetnie jak lekką powieść przygodową. Świetna na prezent dla młodzieży chociaż jest dla czytelnika w każdym wieku, powiedziałabym od 14+ do 80.