Przewodnik z Tybetu. Na ścieżce przeznaczenia

Wydawnictwo: Psychoskok
Przewodnik z Tybetu. Na ścieżce przeznaczenia
marcin100

„Przewodnik z Tybetu” to powieść o tytułowym bohaterze – przewodniku z Tybetu. Przewodnikiem tym zostaje Europejczyk, a dokładnie Polak. Jak to się stało, że ktoś z odległego kraju został przewodnikiem w Tybecie najlepiej dowiedzieć się w samej powieści. W powieści tej mamy do czynienia z przygodą o sensacyjnym zabarwieniu, występują w niej także wątki fantastyczne i miłosny. Słowem to powieść o charakterze rozrywkowym, gdzie czytelnik nie musi się głowić nad losami złożonych bohaterów. Wystarczy mieć wolną chwilę aby poczuć odrobinę sensacji, egzotyki i przygody. Mnie osobiście zaciekawił wątek związany z kryminalno mafijnym uwikłaniem bohaterów. Główny bohater o imieniu Marek jest tytułowym przewodnikiem z Tybetu. Trafia on do Europy po dłuższym pobycie w Tybecie i po drodze poznaje swoja późniejszą miłość – piękną Stellę. Stella ma za sobą zupełnie nie zawinione powiązanie z mafijnym bossem. Ten mafijny boss to jej ojciec, który nie pamiętał o swej pierwszej żonie i córce z pierwszego małżeństwa przez całe lata. Teraz pała uczuciami ojcowskimi do córki z pierwszego małżeństwa po śmierci jego drugiej rodziny. Później jednak okazuje się że chodzi mu o pieniądze. Stella ma otrzymać pokaźny spadek z pieniędzy zainwestowanych przed laty przez jej matkę. Ojciec Stelli pragnie dobrać się do tych pieniędzy i w tym celu pragnie kontrolować życie Stelli. Po pierwsze chce aby jego córka wyszła za mąż za kogoś łatwego do kontrolowania. W tym przeszkadza mu miłość Stelli i Marka. Marek nie jest miły ojcu. Z tego powodu szef mafii wynajmuje co raz to nowych zbirów, którzy mają zniechęcić Marka a potem go zabić. Marek jak na prawdziwego bohatera przystało wychodzi z tych starć zwycięską ręką. Osobą mafijnego bossa ostatecznie interesuje się brytyjska policja i służby specjalne. Na dobrze ustawionego mafiosa nie ma jednak jednoznacznych dowodów. Dzięki współpracy ludzi dobrej woli udaje się zneutralizować ojca Stelli tak że musi on wyjechać pozostawiając swoje dotychczasowe życie z większością swego majątku. Cały wątek mafijny zakończony zostaje pomyślnie dla głównych bohaterów. Warto odbyć podróż poprzez karty powieści aby się przekonać o losach bohaterów.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aniela | 2012-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

Bardzo dobra powieść. Jest w niej wszystko: przygoda, podróże, walki, miłość i zagadki. Mimo iż mamy w opisie coś na podobieństwo streszczenia to w czytaniu jest inna i ma bardzo zaskakujące zakończenie. Przy okazji można dużo dowiedzieć się o Indiach, Nepalu, religiach i klasztorach buddyjskich, a nawet lotniskach w Paryżu :-)

Haanna | 2012-05-20
Przeczytana: 16 maja 2012

Chyba jedna z najlepszych polskich powieści. Fajnie się czyta, łatwa, lekka, szybka akcja i kilka interesujących wątków. Ma szansę aby zostać w tym roku bestsellerem. Polecam.

Aneta | 2012-04-11
Na półkach: Chcę w prezencie

Musi być ciekawa! Chyba przeczytam

Stan121 | 2012-08-01
Przeczytana: 04 lipca 2012

Powieść najlepsza jaką czytałem w tym roku. Bardzo ciekawa akcja i dużo interesujących wiadomości niejako przy okazji o religii i klasztorach buddyjskich, Tybecie i walce Tybetańczyków o wolność. Interesujący wątek miłosny i kryminalna zagadka. Czyta się świetnie. Fajne dialogi. Nie ma zbyt dużo bohaterów i wszystko jest na swoim miejscu. Nadaje się do czytania przez całą rodzinę. Polecam.

maria153 | 2012-06-25
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Powieść tą czyta się łatwo i przyjemnie. Opisy zapierają dech w piersiach, poruszają wyobraźnię . Zawarte są zarówno elementy walki, miłości i przygody. Jest zarówno intrygująca jak i zaskakująca. Książka sprawia iż nie można odłożyć jej na chwilę, gdyż chce się wiedzieć co przydarzy się bohaterowi. Szczerze polecam.

Maria | 2012-08-26
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Bardzo dobra powieść przygodowa z głębszym sensem. Walka dobra ze złem na wielu płaszczyznach ale czyta się świetnie jak lekką powieść przygodową. Świetna na prezent dla młodzieży chociaż jest dla czytelnika w każdym wieku, powiedziałabym od 14+ do 80.

JaZen | 2012-04-22
Przeczytana: 20 kwietnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dostałem w prezencie. Nie lubię czytać książek w kompie ale ta mnie wciągnęła. To jest materiał na ekstra film przygodowo-sensacyjny. Szybka akcja zaskakujące zwroty i bohater walczący o wolność Tybetu. Zabija jak musi, a jak może pomóc przeciwnikowi wejść na ścieżkę prowadzącą do naprawy to mu pomaga. Bohater idzie ścieżką przeznaczenia mimo iż długo o tym nie wie. Fajne wytłumaczenie co to jest przeznaczenie i dlaczego nie każdego dotyczy.

Karina | 2012-10-02
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra. JEDYNA WADA - PO SKONCZENIU CHCE SIE DALEJ CZYTAC. Napisana lekko. Bardzo dobrze sie czyta. Nie ma za duzo bohaterów i nadmiaru faktów. Akcja caly czas trzyma w napieciu. Jedna z lepszych polskich powiesci. POLECAM.
Karina

Joolla | 2015-10-05

Bardzo ciekawa fabuła i bohaterowie. Cały czas się coś dzieje, jest w niej wszystko co powinno być w dobrej powieści - miłość, zbrodnia, spiski a także odrobina historii i mała wycieczka po świątyniach i buddyjskim świcie. Polecam!

ewa2233 | 2017-08-31
Na półkach: Posiadam

Książki jeszcze nie doczytałam i nie wiem czy będę w stanie. Pisana jest językiem "szkolnym", jakby z wypracowania, w którym uczniowi nie chciało się popracować nad szczegółami, lecz jedynie nad "akcją" i to pobieżnie. Razi używanie kolokwializmów, które nie pasują do całości. Bohater w błyskawicznym tempie (dwa lata z okładem), staje się najlepszym przewodnikiem po Tybecie, znającym SETKI przejść przez góry oraz WSZYSTKIE zwierzęta i ptaki.
Nie, to nie jest książka dla mnie.