DiCaprio. Współczesny Romeo

Tłumaczenie: Halina Cieplińska
Wydawnictwo: Świat Książki
Leonardo DiCaprio modern-day Romeo. The contemporary film, the classic play William Shakespeare's Romeo & Juliet
83-7129-664-9
zoasia

Współwydane z: Romeo i Julia : scenariusz filmu Baza Luhrmanna / Craig Pearce i Baz Luhrmann ; z ang. przeł. Elżbieta Gałązka-Salamon. Romeo i Julia / William Szekspir ; z ang. przeł. Józef Paszkowski.

źródło opisu: Biblioteka Narodowa

Książka składa się z trzech części:

DICAPRIO - to część poświęcona biografii dzisiaj jednego z najbardziej znanych, utalentowanych aktorów amerykańskiego kina. Poznajemy jego dzieciństwo, rodziców, początki kariery, pierwsze role w pomniejszych produkcjach oraz później w pierwszych filmach (jak. m.in. "Chłopięcy świat", "Co gryzie Gilberta Grape'a"). Możemy przeczytać ciekawostki z planów filmowych, oraz te dotyczące jego życia prywatnego. Biografię kończy rozdział poświęcony planom produkcyjnym dwóch kolejnych filmów "Pokoju Marvina" i późniejszego hitu "Titanica". Jak na tak krótką część biograficzną wówczas dwudziesto-kilkuletniego aktora jest ona interesująca i dość wyczerpująca (nie opiera się wyłącznie na plotkach gdyż zawiera sporo konkretnych informacji z planów zdjęciowych oraz drogi DiCapria do kariery).
Moja ocena: 6/10 (dobre choć krótkie, ot niezły dodatek do późniejszego dramatu "Romea i Julii").

ROMEO I JULIA - scenariusz (Buz Luhrman) - miły "dodatek" do...

Mogliby mu wreszcie dać tego Oscara. Od dziecka przejawiał ogromny talent, szlif doświadczenia też nie zaszkodził.

Odnośnie książki, po recenzji Booki nie ma co się rozpisywać, wystarczy się podpisać.:

azalia87 | 2017-10-13
Przeczytana: 13 października 2017

biografia aktora i scenariusz filmu współczesnego wydania
,,romeo i julii "

DiCaprio Leonardo | 2016-07-05