Michael Jackson. Życie i śmierć króla popu

2009-07-01
2009-07-01
978-83-7183-723-4
michael jackson biografia

Absolutnie nie polecam tej publikacji jako źródła rzetelnych i sprawdzonych informacji o MJ. Wiedza zaczerpnięta z brukowców, W rozdziale "niezwyciężony" to autor już kompletnie przesadził z ilością bzdurnych informacji. Wystarczy odszukać na YT jedyny wywiad którego udzieliła 2-ga żona MJ i w nim całkowicie obala wszystko co jest napisane w tej książce i jej małżeństwie . Ponadto bardzo mi się nie podoba, że autor przez większą część książki nazywa Jacksona JACKO-nie powinien tak robić z szacunku dla zmarłej osoby . MJ zawsze bardzo podkreślał, że nie lubi tego przezwiska i czuje się upokorzony. Zdecydowanie NIE POLECAM!!!

Wpadła mi w ręce przypadkiem jako tzw. Książka do pociągu. Niestety nie jest to rewelacyjna ani nawet dobra lektura. Powiedziałabym - przeciętna, a nawet zahaczająca o słabość. Źródła oparte na tabloidach lub Wikipedii? Czekam na biografię Jacksona z prawdziwego zdarzenia, a nie książeczek dla dzieci. To ikona popkultury, król muzyki. Jemu się to po prostu należy - czy go lubimy czy nie! A historia jego życia na pewno do „typowych” nie należy.

Książka autorstwa Kevina J. Foxa pt” Michael Jackson. Życie i śmierć króla popu” to opowieść o życiu artysty, który do końca nie był zrozumiany.

Muzyka Michaela była wyrazista, charakterystyczna dla niego samego.
Taniec odkrywał w nim miłość jaką posiadał dla swojego stylu stanowiącym dodatek do całości w dziedzinie muzyki.

Miał pecha w miłości, ale muzyka zawsze mu towarzyszyła.

Przykład. zbyt wczesne dzieciństwo poświęcone muzyce, a zaniedbał szkołę.

Fani kochali go, nie zawiedli w trudnych momentach, które miał i borykał z nimi się przez całe życie.

Był człowiekiem, który kochał, chciał być kochanym, ale przegrał walkę ze zdrowiem.

Jedynie szkoda mi jest Michaela jako osoby, gdyż mógł zrobić wiele i zrealizować swoje muzyczne marzenia.

Prawdziwe w Michaelu to był przekaz jego słów, który się zazwyczaj sprawdzał.

Wspaniały muzyk, tancerz na zawsze pozostaniesz artystą moich nastoletnich lat.

Miałam okazję oglądać film koncertowy z udziałem Michaela Jacksona dzięki wygranemu konkursowi radiowemu.

Wrażenia po obejrzeniu filmu miały dla mnie szczególną muzyczną więź.

Atmosfera w trakcie oglądania filmu była godna poszanowania krakowskiej kultury wśród publiczności.

Odkryłam ,że tak nie wiele wiemy o gwiazdach, które świecą najjaśniej.

Taką właśnie osobowością był Michael.

„You Are Not Alone” – nigdy nie pozostańmy sami taka jest myśl piosenki i życie takie Michaela takie było.

O tym wie On sam.

Piękna opracowana biografia o muzyku, artyście, którą trzeba poznać, przeczytać.

Muzyka Michaela była wyrazista, charakterystyczna dla niego samego.

Miał pecha w miłości, ale muzyka zawsze mu...

Ta biografia jest drugą, jaką kiedykolwiek przeczytałam, i również dotyczy osoby króla popu - Michaela Jacksona. Jeśli dobrze pamiętam, pierwsza (czyli "Moonwalker") była pisana momentami z punktu widzenia gwiazdy i pojawiało się wiele subiektywnych opinii. Tutaj wszystko jest obiektywne, cytatów zaledwie kilka, co nie znaczy jednak, że książka jest przez to gorsza. Wszystko zależy od odbioru czytelnika i jego własnej opinii na temat osoby Jacko - wielu przecież uważało go za zło, niepotrzebnie chodzące po świecie i uczestniczące w historiach innych ludzi.
Osobiście jestem fanką, która wierzy(ła) w to, co robił dla innych - wspierał, pomagał, działał w dobrej wierze. Od momentu gdy go poznałam wiedziałam, że był pozytywną osobą i nigdy nie zamierzam zmienić tej opinii. Nie rozumiem, jak ludzie mogą postrzegać go jako potwora. Najwyraźniej sami nimi są.

Bardzo kiepska biografia. Połowiczna, brak w niej głębszej analizy. Cały czas miałam wrażenie, że czytam jakiś rozbudowany artykuł z Wikipedii. Cóż, na samym końcu jako jedyne źródło autor podał...Wikipedię.
Zazwyczaj dobre biografie to prawdziwe "cegły", mnóstwo w nich fotografii, przytaczane są wypowiedzi bliskich, znajomych, współpracowników, a także fragmenty artykułów, wywiadów. Tu tego zabrakło. Jest zaledwie kilka przypadkowych fotografii, a o życiu, osobowości Michaela autor wypowiada się lakonicznie, często przywołując po prostu znane wszystkim plotki.
Kilka lat jego życia lub związek opisuje zaledwie paroma zdaniami. Więcej uwagi poświęca wymienianiu singli, utworów - co każdy fan może sam sprawdzić sobie w Internecie.
Zero anegdot, ciekawostek, jakiejkolwiek głębszej analizy życia króla pop. W porównaniu z innymi biografiami, które czytałam (m.in.Janis Joplin, Marilyn Monroe, Tom Cruise etc.) ta wydała mi się zwykłą amatorszczyzną.
Zalety? Książka cienka, duża czcionka, czyta się szybko i łatwo, w jeden dzień.

Gdybym z powrotem miała to 12 lat,może i uwierzyłabym,że informacje,którymi raczy czytelnika Pan Kevin Fox są prawdziwe. Autor uwielbia wtrącać subiektywne komentarze,przedstawia też niekończącą się listę operacji plastycznych,które miał przejść Michael bazując przy tym na opiniach zaczerpniętych prawdopodobnie z amerykańskich tabloidów. ,,Przygarbiony,powłóczający nogami i trzęsący się,był już tylko cieniem dawnego Króla Popu"-czytamy o ,,Jacko" w rozdziale pt.: ,,Monstrum"

Jako że nie jestem fanem Michaela to mogę tylko napisać że książka ciekawa. Kilka faktów o których nie wiedziałem, kilka ciekawie opisanych momentów z jego życia. Ale przypuszczam że są znacznie lepsze biografie niż ta.

Koszmar. Styl narratora- pretensjonalny i subiektywny. Nagminne używanie określenia "Jacko"- na przekór, z premedytacją. Dyskografia zaczerpnięta z portalu Wikipedia świadczy o zupełnym braku profesjonalizmu.
Książka bazuje na przedstawieniu kontrowersji i jest nastawiona na zysk pieniężny.
Przez takie właśnie publikacje powstaje zniekształcony obraz osób.
Odradzam.

Przez takie właśnie publikacje powstaje zniekształcony obraz osób.
Odradzam.

Bardzo słaba i nierzetelna biografia. Sięgając po nią, nie dowiesz się niczego, prócz tego, co do tej pory mogłeś przeczytać O Michaelu w tabloidach czy Wikipedii. Autor zdaje się być mało kompetentny. W książce sporo błędów i nieścisłości. Mało zaskakujące są również fotografie w środku. Nic odkrywczego, ot powielanie ciągnących się latami za Jacksonem plotek.W czasie czytania nie mogłam powstrzymać zirytowania. Chcąc poznać tego genialnego artystę,zdecydowanie radzę sięgnąć po coś innego(chociażby po ,,Moonwalk'' autobiografię Jacksona)

• Biografie
  • Domowa biblioteczka