Michael Jackson. Życie i śmierć króla popu

Wydawnictwo: Videograf II
978-83-7183-723-4
michael jackson, biografia
karus96

Historia życia i zawrotnej kariery artystycznej Michaela Jacksona, wielkiego artysty, ikony popkultury. Jego życie prywatne owiane było nimbem tajemnicy: ekscentryk, dwukrotnie żonaty, oskarżany o molestowanie nieletnich, poddający się licznym operacjom plastycznym, a przy tym wrażliwy człowiek wspierający hojnie działalność charytatywną i troskliwy ojciec. Od dzieciństwa na scenie, nie zaznał rodzinnego ciepła, co wpłynęło na całe jego późniejsze życie. Nagła śmierć w przededniu powrotu na scenę to jeszcze jedna zagadka, tym razem ostatnia w jego życiu.

flameleaf | 2013-11-03
Przeczytana: 31 października 2013

Koszmar. Styl narratora- pretensjonalny i subiektywny. Nagminne używanie określenia "Jacko"- na przekór, z premedytacją. Dyskografia zaczerpnięta z portalu Wikipedia świadczy o zupełnym braku profesjonalizmu.
Książka bazuje na przedstawieniu kontrowersji i jest nastawiona na zysk pieniężny.
Przez takie właśnie publikacje powstaje zniekształcony obraz osób.
Odradzam.

comboometga | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

Ta biografia jest drugą, jaką kiedykolwiek przeczytałam, i również dotyczy osoby króla popu - Michaela Jacksona. Jeśli dobrze pamiętam, pierwsza (czyli "Moonwalker") była pisana momentami z punktu widzenia gwiazdy i pojawiało się wiele subiektywnych opinii. Tutaj wszystko jest obiektywne, cytatów zaledwie kilka, co nie znaczy jednak, że książka jest przez to gorsza. Wszystko zależy od odbioru czytelnika i jego własnej opinii na temat osoby Jacko - wielu przecież uważało go za zło, niepotrzebnie chodzące po świecie i uczestniczące w historiach innych ludzi.
Osobiście jestem fanką, która wierzy(ła) w to, co robił dla innych - wspierał, pomagał, działał w dobrej wierze. Od momentu gdy go poznałam wiedziałam, że był pozytywną osobą i nigdy nie zamierzam zmienić tej opinii. Nie rozumiem, jak ludzie mogą postrzegać go jako potwora. Najwyraźniej sami nimi są.

Alieonora | 2011-07-16

Love MJ

Patrycja | 2013-07-24
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo słaba i nierzetelna biografia. Sięgając po nią, nie dowiesz się niczego, prócz tego, co do tej pory mogłeś przeczytać O Michaelu w tabloidach czy Wikipedii. Autor zdaje się być mało kompetentny. W książce sporo błędów i nieścisłości. Mało zaskakujące są również fotografie w środku. Nic odkrywczego, ot powielanie ciągnących się latami za Jacksonem plotek.W czasie czytania nie mogłam powstrzymać zirytowania. Chcąc poznać tego genialnego artystę,zdecydowanie radzę sięgnąć po coś innego(chociażby po ,,Moonwalk'' autobiografię Jacksona)

nadwrażliwi | 2015-08-06

Gdybym z powrotem miała to 12 lat,może i uwierzyłabym,że informacje,którymi raczy czytelnika Pan Kevin Fox są prawdziwe. Autor uwielbia wtrącać subiektywne komentarze,przedstawia też niekończącą się listę operacji plastycznych,które miał przejść Michael bazując przy tym na opiniach zaczerpniętych prawdopodobnie z amerykańskich tabloidów. ,,Przygarbiony,powłóczający nogami i trzęsący się,był już tylko cieniem dawnego Króla Popu"-czytamy o ,,Jacko" w rozdziale pt.: ,,Monstrum"

BeaKiddo | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

Bardzo kiepska biografia. Połowiczna, brak w niej głębszej analizy. Cały czas miałam wrażenie, że czytam jakiś rozbudowany artykuł z Wikipedii. Cóż, na samym końcu jako jedyne źródło autor podał...Wikipedię.
Zazwyczaj dobre biografie to prawdziwe "cegły", mnóstwo w nich fotografii, przytaczane są wypowiedzi bliskich, znajomych, współpracowników, a także fragmenty artykułów, wywiadów. Tu tego zabrakło. Jest zaledwie kilka przypadkowych fotografii, a o życiu, osobowości Michaela autor wypowiada się lakonicznie, często przywołując po prostu znane wszystkim plotki.
Kilka lat jego życia lub związek opisuje zaledwie paroma zdaniami. Więcej uwagi poświęca wymienianiu singli, utworów - co każdy fan może sam sprawdzić sobie w Internecie.
Zero anegdot, ciekawostek, jakiejkolwiek głębszej analizy życia króla pop. W porównaniu z innymi biografiami, które czytałam (m.in.Janis Joplin, Marilyn Monroe, Tom Cruise etc.) ta wydała mi się zwykłą amatorszczyzną.
Zalety? Książka cienka, duża czcionka,...

Sooki | 2012-10-23
Na półkach: Przeczytane, Biografia
Przeczytana: październik 2012

Nie deklaruję się jako fanka Michaela Jacksona,więc biografia ta nie jest dla mnie czymś co musiałam mieć.Nie wywarła na mnie wielkiego zaskoczenia.Liczyłam na większe zagłębienie się w życiorys MJ,wyłuszczenie ciekawostek.Jednakże czyta się ją dobrze i szybko co dodaje jej plusów.

Rafał Szczotka | 2014-01-02

Jako że nie jestem fanem Michaela to mogę tylko napisać że książka ciekawa. Kilka faktów o których nie wiedziałem, kilka ciekawie opisanych momentów z jego życia. Ale przypuszczam że są znacznie lepsze biografie niż ta.

Nacia900 | 2012-08-04

Książka jest ok, lecz nic nie pobije Moonwalk ♥

Agnieszka | 2010-07-09
Przeczytana: październik 2009

Jedna z wielu o Królu Popu. Ale nie powala.