Nowe terapie. Przyszłość medycyny

Wydawnictwo: G+J
medycyna
popularnonaukowa
patsy

Naukowcy co i rusz ogłaszają, że mają pomysł na nową, przełomową terapię, która już za kilka lat może uratować życie i zdrowie setek czy tysięcy ludzi. Wiele z tych pomysłów nigdy nie doczeka się realizacji, inne stopniowo zmieniają oblicze medycyny. Warto jednak pamiętać, że ludzie - lekarze, pielęgniarki, technicy medyczni itd. - są w niej co najmniej równie ważni, jak lekarstwa i najnowsze technologie. Bo nawet najbardziej wymyślny wynalazek nie zda się na nic, gdy zabraknie tego, co jest podstawą sztuki medycznej - dobrego kontaktu między leczącym a leczonym. W tej książce przeczytasz m.in.: - najsilniejszych truciznach znanych nauce, które służą do ratowania zdrowia, - jak daleko można przesunąć granicę między życiem a śmiercią, - dlaczego nieśmiertelność ma zapach zepsutych jajek, - kiedy lekarze będą nas badać przez internet i wypisywać recepty mailem, - o ,,inteligentnych" lekach i robotach patrolujących nasze ciała i o kierunku, w jakim zmierza współczesna medycyna.

źródło opisu: sklep.focus.pl

źródło okładki: sklep.focus.pl

Shetani | 2013-01-25
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Kiedyś nasi przodkowie nie mieli pojęcia jak sobie radzić z niektórymi chorobami. Nie wiedzieli skąd się biorą, czym są, a co dopiero jak się ich pozbyć. Wiele chorób, które dzisiaj są prawie niczym, kiedyś było śmiertelnych. Na szczęście medycyna z dnia na dzień idzie do przodu i w dzisiejszych czasach potrafimy sobie poradzić z coraz to większą liczbą chorób.

„Nowe terapie: Przyszłość medycyny” to książka, która wprowadza nas w świat różnorakich chorób oraz widoków na to, jak będzie je można kiedyś leczyć. Ale to nie wszystko. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, o których nie słyszy się na co dzień. Dodatkowo myślę, że między wierszami niektórzy znajdą pewne porady i wskazówki jak żyć lepiej i nie narażać za bardzo swojego zdrowia.

Tematyka teoretycznie tyczy się tylko jednej sprawy – medycyny. Jednakże jest to przecież bardzo obszerna dziedzina, w której można poruszyć wiele kwestii. I tak oto poznajmy historie ludzi, którzy mieli przeszczep narządów i organów,...

Kaś | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

Lekka książka popularnonaukowa napisana przystępnym dla każdego językiem. Subiektywnie zaś - dużo ciekawsza niż "Mózg, umysł, świadomość" z tej samej serii. Nie pojawił się tu żaden nachalny motyw przewodni typu farmaceutyka, czytało się naprawdę przyjemnie.

Alexa | 2015-06-23

Kiepski język, a zapowiadała się tak dobrze :(

Paulo Silêncio | 2017-03-20
Merlyn | 2016-10-02