Drapieżca i ofiara

7 (14 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Raptor and the Lamb
8371206364
Jarmo

Relacja między drapieżnikiem i jego ofiarą jest jedną z podstawowych zależności w przyrodzie. Spektrum strategii życiowych zwierząt jest bardzo szerokie - obejmuje ono najbardziej spektakularne przypadki drapieżnictwa i mniej znane zwyczaje pokarmowe bezkręgowców i kręgowców. Książka jest przebogatym źródłem wiedzy o świecie przyrody. Autor opisuje strategie łowieckie wielu gatunków zwierząt - od lwów poprzez drapieżniki morskie, takie jak orki i rekiny, po ptaki drapieżne: sokoły, myszołowy i wiele innych.
Książka zawiera też mnóstwo interesujących wiadomości z dziedziny ekologii uzupełnionych informacjami z zakresu morfologii i fizjologii. Czytelnik, który sięgnie po tę wspaniałą książkę, znajdzie się w fascynującym świecie drapieżników i ich ofiar - świecie, w którym bezustannie trwa walka na śmierć i życie.
Christopher McGowan jest kustoszem Royal Ontario Museum w Toronto i profesorem uniwersytetu w Toronto.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: zdjecie autorskie

owliktuk | 2013-08-29
Przeczytana: 31 lipca 2013

Książka pełna ciekawych i zaskakujących informacji ze świata przyrody. Myslałem, że będzie to typowa, szablonowa opowiastka o lwach i tygrysach, ale nie...

certainty | 2016-10-29
ola_z_zielonej | 2016-02-26