Dziesięć największych odkryć w medycynie

Tłumaczenie: Stanisław Dubiski
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Medicine's 10 Greatest Discoveries
Barbara

Świat bez szczepionek, narkozy, aparatury rentgenowskiej czy antybiotyków trudno sobie dziś wyobrazić. Tymczasem wszystkie te osiągnięcia liczą sobie zaledwie kilkadziesiąt lat. A każde z nich oszczędziło cierpień niezliczonym istnieniom ludzkim. Historia przełomowych odkryć medycznych - tych sprzed wieków oraz z czasów najnowszych - przedstawiona w tej książce przez dwóch doświadczonych...

Historia przełomowych odkryć medycznych - tych sprzed wieków oraz z czasów najnowszych - przedstawiona w tej książce przez dwóch doświadczonych lekarzy i naukowców, stanowi fascynującą lekturę. Jest to opowieść o ludziach genialnych, a czasami po prostu bardzo wytrwałych, o czasach, w jakich żyli, i drogach, które doprowadziły ich do odkryć.
Czyta się ją jednym tchem.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

venicet5 | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Niezmiernie miło czytało mi się tę książkę.Sylwetki znanych i mniej znanych naukowców,którzy bezsprzecznie swoim geniuszem i dociekliwością położyli podwaliny pod dzisiejsze osiągnięcia medycyny.Brawa dla autorów za to,że uczynili tę popularnonaukową książkę łatwiejszą w odbiorze wtrącając ciekawostki z życia osobistego.Ja osobiście zostałam zainspirowana na tyle,że rozpoczęłam poszukiwania innych książek do zgłębienia wiedzy.I takim sposobem znalazłam "Cudowny lek" Thomasa Goetza,którą właśnie zamierzam przeczytać.Polecam!

certainty | 2016-10-29
vaaleanroosa | 2016-08-03