Przepis na człowieka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nauka u progu trzeciego tysiąclecia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS
83-85458-57-3
ewolucja, człowiek

Jakie są źródła inteligencji? Skąd wziął się Homo Sapiens? Czy nasz gatunek musiał powstać? Kim byli nasi przodkowie? Dlaczego człowiek jest na ziemi gatunkiem dominującym? Jakich odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela współczesna nauka odpowiada doktor Marcin Ryszkiewicz, autor licznych książek i publikacji prasowych, znany popularyzator nauki, pracownik Muzeum Ziemi w Warszawie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/przepis-na-czlowieka-ry...»

Jak autor sam napisał, ksiażka zasadniczo miała być II wydaniem poprzedniej, tj. "Jak zostać człowiekiem - przepis ewolucyjny". Jednak niemalże jak przekształcenie ewolucyjne organizmu żywego, została uzupełniona o tak wiele nowych faktów w stosunku do poprzedniego tytułu i przeredagowana (czyli doznała tylu mutacji ;-) ), że należało nadać jej nowy tytuł - i nową nazwę gatunkową ;-)
Książke warto przeczytać niemal natychmiast po "Mieszkańcach światów alternatywnych". Tamta pokazuje jak niewiele brakowało, żeby inteligencja w postaci Homo sapiens w ogóle nie zaistniała a pojawiła sie być może w innych grupach zwierząt, ta zaś przedstawia wszystko to, co niemalże wymusiło powstanie naszego dziwacznego gatunku.
Ryszkiewicz w swojej najlepszej formie. Ryszkiewicz to "debeściak" w jasnym i klarownym tłumaczeniu meandrów ewolucji. Lektura dla każdego, dla kogo Dawkins jest ciut za skomplikowany.

Kwiat_Paproci | 2016-08-12
6ded | 2014-12-14