Klon: Dolly była pierwsza

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Clon: The Road to Dolly, and the Path Ahead
klon, dolly, klonowanie
ania_och

Narodziny Dolly wstrząsnęły światem. Zdumieniu badaczy towarzyszyło powszechne wzburzenie - przez kilka miesięcy problem klonowania nie schodził z łamów prasy i ekranów telewizorów. Dziś emocje nieco przygasły. Ciągle jednak poważny niepokój wywołuje świadomość, że już w nieodległej przyszłości ktoś powoła do życia istotę ludzką, która będzie niemal identyczną kopią osoby już żyjącej. Autorka...

Autorka książki, Gina Kolata - dziennikarka pisząca od lat do "New York Timesa" - relacjonuje dzieje klonowania, opisuje bohaterów kolejnych osiągnięć w tej dziedzinie i zastanawia się nad zasadnością naszych lęków przed światem, który zamieszkiwać będą klony.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2000

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 2000