Czas na wyleczenie. Podręcznik. Stopnie do wyzdrowienia dla dorosłych dzieci alkoholików.

Tłumaczenie: Piotr Żak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Charaktery Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Charaktery
A Time to Heal
9788393196234
Cathhhy

„Czas na wyleczenie. Podręcznik” to wyjątkowa książka, która prowadzi DDA przez poszczególne etapy leczenia. Timmen L. Cermak i Jacques Rutzky dają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim precyzyjnie przemyślany, szczegółowy plan powrotu DDA do zdrowia, rozpisany na 16 etapów. Mnóstwo ćwiczeń oraz przykładów wziętych z życia pacjentów czyni tę książkę wręcz niezbędną dla wszystkich DDA, które chcą zrozumieć swoje życie i uwolnić się od demonów przeszłości.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://www.charaktery.eu/sklep/produkt/316/Czas-na...»

PiórkoAngeliki | 2013-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2013

"PRZERWANE MILCZENIE"

Pozycja dla DDA ,czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików, która pokazuje w 16 krokach-lekcjach proces zdrowienia takich osób.
Wg.mnie można ją przeczytać,ażeby się dowiedzieć co nas czeka na grupowej terapii DDA,oraz jako uzupełnienie terapii na którą już chodzimy,gdyż jak sami autorzy podkreślają wielokrotnie:"nikt nie zdrowieje w izolacji","Czy można pracować samemu z przewodnikiem?Jeśli masz na myśli książkę, to odpowiedź brzmi: tak.Jeśli chodzi Ci o powracanie do zdrowia,to wówczas odpowiedź brzmi: nie.Prawdziwe zdrowienie nie jest możliwe w odosobnieniu","praca z przewodnikiem nie będzie zastępować terapii".
Autorzy cały czas przypominają,że najważniejsza,najbardziej skuteczna jest praca w grupie,bo tylko tam usłyszysz i uwierzysz,że nie jesteś osamotniony w swoim cierpieniu,opuszczeniu i wstydzie.
Żeby cokolwiek zacząć,trzeba przyjąć jakiś początkowy punkt odniesienia-tu takim punktem jest zaprzestanie zaprzeczania:
1)zaprzeczanie alkoholizmowi własnych...

tilia | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Rzetelnie napisana książka. Poparta bardzo dużą wiedzą i życiowym doświadczeniem. Adresowana do DDA, ale myślę, że każdy z zacięciem do poznawania mechanizmów kierujących naszym życiem znajdzie coś dla siebie. Na uwagę zasługuje wątek dotyczący wolnej woli.

SmokY | 2017-09-25

Bardzo dobra książka zarówno dla samych DDA jak również dla tych, którzy chcą poznać schemat funkcjonowania rodziny alkoholowej i bardziej zrozumieć osoby wychowane w takiej rodzinie.

Izik25 | 2015-11-22

Bardzo wartosciowa ksiazka.
Wiele dzieki niej mozna sie o sobie dowiedziec. Sklania ku glebokiej pracy nad soba. Polecam wszytskim DDA.

maciejzawadzki | 2017-06-23

Obowiązkowa lektura, dla każdej osoby z rodziny alkoholowej, niepełnej, lub po rozwodzie, pomaga spojrzec na własne odczucia i zachowania w życiu dorosłym, a także pomaga zrozumieć z czego wynikają, gorąco polecam

Lisek | 2016-06-03

Ksiazka jedyna w swoim rodzaju. Pelna terapeutycznych cwiczen, pomaga nawiazac kontakt z własnymi emocjami.

ghandzia75 | 2018-03-22
Przeczytana: 13 kwietnia 2018