Dwa światy, jedna miłość

Cykl: Intrygi i Tajemnice (tom 8) | Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
Taken by the Wicked Rake
Karin

Anglia, XIX wiek Zabójstwo, zdrada, posądzenie o szpiegostwo - skandal z udziałem trzech przyjaciół, angielskich arystokratów, gmatwa losy ich rodzin. Wydaje się, że po latach tragiczne wydarzenia powinny odejść w zapomnienie, jednak chęć zemsty jest zbyt silna. Chowana pod kloszem Verity Carlow buntuje się przeciwko panującym w jej sferze obyczajom. Nie chce posłusznie poślubić kandydata...

Anglia, XIX wiek

Chowana pod kloszem Verity Carlow buntuje się przeciwko panującym w jej sferze obyczajom. Nie chce posłusznie poślubić kandydata wybranego dla niej przez rodzinę. Marzą się jej silne emocje, niezwykłe przeżycia, niezapomniane przygody. Na balu poznaje czarującego nieznajomego, poddaje się jego urokowi i zapomina o ostrożności. Zostaje uprowadzona do cygańskiego taboru. Dowiaduje się tam, że jej prześladowca to Stephano Beshaley, półkrwi Cygan, nieślubny syn angielskiego barona. O tragiczną śmierć ojca i własny zwichrowany los Stephano oskarża ojca Verity, a porwanie traktuje jako część zemsty. Panna Carlow wkrótce przekonuje się, że ma do czynienia ze szlachetnym, choć rozgoryczonym i zagubionym mężczyzną…

źródło opisu: http://harlequin.pl

źródło okładki: http://harlequin.pl

Książkowe_Wyliczanki | 2012-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Ocenianie tego gatunku nie bardzo wchodzi w grę. Jest to książka lekka, przyjemna ale właściwie nic nie wnosząca. Na tle przeczytanych do tej pory pozycji "Dwa światy..." ani sie nie wyróżnia, ani nie wypada bardzo blado. Ot takie miłe czytadło na popołudnie czy wieczór. Autorka ciekawie rozkręca akcję. Główna bohaterka, mimo że dziewczyna wychowana pod kloszem, okazuje się bardzo zaradną młodą damą. Spodobała mi się ta postać. Bohater, mimo że z licznymi problemami w przeszłości, do tego człowiek na styku dwóch kultur, ma same plusy, jak to na bohatera romansu przystało - przystojny, wrażliwy, uczuciowy, choć skrywa swój prawdziwy charakter pod skorupą. Spotykają się ze sobą przez chęć zemsty, lecz później coraz bardziej się do siebie zbliżają. Mimo przeciwności losu wszystko oczywiście kończy sie happy endem.
Książka ma lekki język, wiec czyta się ją błyskawicznie. Ważne jest też tło historyczne - tutaj autorka starała się być wierna realiom. Duży plus.
Co jest najważniejsze w...

Aleksandra | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Stephen Hebden vel Stephano Beshaley porywa Verity,najmłodszą córkę lorda Carlowa z balu,jaki na cześć dziewczyny zorganizował jej ojciec chrzestny lord Keddinton.Celem Stephena jest wymuszenie na ojcu Verity przyznanie się do zabicia jego ojca przed dwudziestu laty,w wyniku czego matka Stephena rzuciła cygańską klątwę na trzy rody.Przetrzymując Verity w cygańskim taborze Stephen poślubia ją wg cygańskiego obrzędu i wbrew sobie zakochuje się w niej,co krzyżuje jego plany zemsty na rodzinie dziewczyny.Gdy okazuje się,że porwanie Verity nie przyniosło pożądanego skutku,Stephen postanawia zwrócić żonę ojcu i rozmówić się z jej braćmi.Okazało się bowiem,że światło dzienne ujrzały nowe fakty mogące w końcu pomóc w rozwiązaniu zagadki zabójstwa sprzed lat i położyć kres zemście Stephena.Spotkanie z rodziną Verity przebiega dość gwałtownie,a Stephen zostaje pobity.Jednak gdy jego żona znika z domu,wszyscy mobilizują siły i postanawiają odzyskać ją z rąk porywacza.Okazuje się,że zabójcą...

Kakunia | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Nie bardzo umiem ocenić tą pozycję. Książka do przeczytania w jedno popołudnie (i kawałek wieczoru ewentualnie), ot - taki odmóżdżacz. czytadełko jakich wiele, z całkiem nieźle skonstruowaną fabułą, acz niespecjalnie osadzone w realiach jakichkolwiek i czegokolwiek.

Efemeryda | 2017-03-23
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Miratrix | 2017-12-22
Na półkach: Przeczytane, 2017