Nawiedzony dwór

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Mesmerized
historyczna
karollllllla

Lady Olivia nigdy nie dbała o opinię towarzystwa i nie bała się wygłaszać swoich sądów głośno i dobitnie. Zwłaszcza jeśli dotyczyły seansów spirytystycznych popularnych wśród dobrze urodzonych dam. Na jednym z nich poznaje lorda Stephena St. Legera. Stephen zachwycony demaskatorskimi umiejętnościami Olivii zaprasza ją do swojej posiadłości, gdzie po śmierci najstarszego z braci mają miejsce trudne do wyjaśnienia zdarzenia. Zaintrygowana Olivia przyjmuje zaproszenie i już pierwszej nocy sama doświadcza niepokojącej wizji…

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

Jagrys | 2018-09-10

Niemożliwe. Wreszcie seria, którą zaczynam jak należy, od początku, zamiast od tyłka strony. Musi jakaś klątwa albo cuś... Ano faktycznie - klątwa. Xq
I było to nawet sympatyczne nader, dopóki Camp nie wzięła się za spirytualia.
Nie chodzi mi o napoje alkoholowe, tylko cały ten dym z czarami, magią, wędrówką dusz, opowieści w opowieściach itp. Przyznaję, autorka ma dar snucia opowieści. Ciężko mi się było od lektury oderwać. Przypadki Alyssy i sir Johna wciągnęły mnie nawet bardziej niż kłopoty Olivii ze Stephenem; na dobrą sprawę "Nawiedzony dwór" to opowieść o nich. Ale sny, objawienia, magiczne wizje - to już nie moje bajki, nie bardzo mi wchodzi jedno z drugim. Nie mniej, gdy się przymknie oko na elementy, "Nawiedzony dwór" okazuje się zgrabnym umilaczem na wieczór.
No dobrze: umilaczem w towarzystwie spirytualiów.

Joana | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Tradycyjnie już urlop zaczynam książką, która ma mnie nastroić słonecznie i wesoło czyli wypoczynkowo, a ponieważ nie miałam ochoty na ryzyko zatem sięgnęła po już sprawdzoną powieściopisarkę. Efekt był taki, że nie tylko się nie zawiodłam, ale po raz kolejny z przyjemnością przeczytałam romans historyczny w mojej już ulubionej arystokratycznej ramie. No i jak to zazwyczaj bywa w powieściach Pani Candace Camp otrzymałam kilka miłych niespodzianek, ponieważ tym razem było nie tylko romantycznie ale przede wszystkim groźnie i spirytystycznie, a tajemnicze zakończenie pozostawiło cudownie uchyloną furtkę ciekawości, że już rozglądam się za kolejną częścią z tej serii.

"Nawiedzony dwór" to kolejna powieść Pani Camp gdzie główną bohaterką nie jest, przypominam NIE jest delikatna i eteryczna panieneczka wyczekująca co niedziela swego księcia na ławeczce w ogrodzie różanym, jak to najczęściej w romansach bywa. Zatem ostrzegam od razu i na początku jeśli szukacie typowego romansidła z...

Angie | 2015-09-08

Sceptycznie podeszłam do tej książki zakładając z góry, że mi się nie spodoba. To mój pierwszy romans historyczny z duchami w tle i obawiałam się że się wynudzę ale nie, podobało mi się. Ciekawiło mnie co się stało z Sir Johnem i Alys (nieśmiało mogę nawet powiedzieć, że ta para zdominowała książkę bardziej niż główni bohaterzy) lub czy duchy rzeczywiście nawiedzały dwór czy było to oszustwo. Rodzina Moreland mnie kupiła i zamierzam sięgnąć po dalsze ich losy.

Aleksandra | 2017-06-05
Przeczytana: 31 maja 2017

Stephen St.Leger po powrocie z Ameryki po śmierci brata zatrzymuje się w Londynie,by uporządkować sprawy majątkowe przed wyjazdem do rodzinnej posiadłości Blackhope.Na jednym z seansów spirytystycznych poznaje Olivię Moreland,córkę barona Broughtona,która na co dzień zajmuje się demaskowaniem szarlatanów i naciągających ludzi na pieniądze tzw.mediów rozmawiających z duchami.Ponieważ matka Stephena będąca w żałobie po zmarłym synu wpadła w sidła jednej z takich osób-madame Waleńskiej,Stephen prosi Olivię o pomoc w zdemaskowaniu oszustki i zaprasza ją do swojej posiadłości.Po Blackhope,byłym zamku warownym z XII wieku,krążą duchy kobiety i mężczyzny.Olivię i Stephena nawiedzają bardzo realistyczne sny,odtwarzane zostają w ich obecności wydarzenia sprzed kilkuset lat.Oboje postanawiają wyjaśnić zagadkę,a przy okazji ujawnić oszustwa madame Waleńskiej i towarzyszącej jej córki Irene.Gdy niespodziewanie ginie w tajemniczych okolicznościach Pamela-wdowa po zmarłym bracie Stephena,sprawy...

pati573 | 2015-09-12

polecam:)

Efemeryda | 2017-03-23

Takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, to tylko dlatego, że nie jest to żadna literatura ambitna, ale czyta się przyjemnie.
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

AnkaMagdalenka | 2018-10-26
palomaa | 2018-10-15