Dudziak

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-06-03254-3
Chopin, korespondencja

Listy Fryderyka Chopina do George Sand i jej dzieci zachowały się tylko w części, bowiem George Sand zniszczyła w 1851 roku znaczny pakiet swej korespondencji. Znakomicie pokazują relacje uczuciowe, jakie charakteryzowały niezwykły związek kompozytora i pisarki: pierwsze miłosne uniesienia, dramatyczne doświadczenia majorkańskie, następnie wspólne zamieszkiwanie w Paryżu i Nohant oraz pełne goryczy rozstanie w 1947 roku.
Książka zawiera także listy George Sand do przyjaciół, którym stale przekazywała wiadomości o Chopinie, oraz listy Chopina adresowane do rodziny i przyjaciół, w których wspomina o George Sand. Niniejsze drugie wydanie zostało poszerzone o listy Sand i Chopina znalezione po 1980 roku.

źródło opisu: http://www.piw.pl/sklep/korespondencja-chopina-sand-dziecmi-p-459.html

źródło okładki: http://www.piw.pl/sklep/korespondencja-chopina-sand-dziecmi-p-459.html

Ela Slanina | 2012-07-06
Przeczytana: 05 marca 2012

Książka naprawdę rewelacyjna, tylko niestety Wydawnictwo popsuło wydanie, brak listów nr.36 (jest niepełny, )do nr62.Brak stronic 299 do304 stronicy. Szkoda że tak znakomita praca P.K.Kobylańskiej nie została doceniona poprzez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Państwowy Instytut Wydawniczy Warszawa 2010 rok.( data wydania ) Nie ma nawet erraty nie wspomnę o dodrukowaniu brakujących listów.Nie mniej jednak podziwiam pracowitość oraz wielkie zaangażowanie się w pracę nad tą książką P.Krystyny Kobylańskiej!

zapomnienie | 2012-08-10
calamagrostis | 2018-09-20