matematyka
A--

W słowniku czytamy, że matematyka to nauka dedukcyjna, której przedmiotem badań są elementy abstrakcyjne, takie jak liczby, figury geometryczne i powiązania między nimi. Definicja ta nie obejmuje jednak podstawowego faktu, że matematykiem najczęściej kierują poetyckie emocje i poczucie piękna. Zadaniem tej książki będzie zilustrowanie za pomocą przykładów tych niesłychanie ważnych aspektów matematyki – estetycznego i emocjonalnego.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka.

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: RBA, 2012