Prawda leży w granicy. Rachunek nieskończonościowy

Tłumaczenie: Krzysztof Rejmer
Wydawnictwo: RBA
matematyka
A--

Nie można przecenić znaczenia rachunku wielkości nieskończenie małych i takich pojęć jak pochodna oraz całka: można twierdzić, że bez nich nie byłaby możliwa rewolucja naukowa. Choć początki tej metody sięgają Antyku, istotny postęp był wynikiem równoległej pracy dwóch tytanów myśli zachodniej: Leibniza i Newtona. Dyskusja dotycząca pierwszeństwa odkrycia, w której obaj stanęli przeciwko sobie, wstrząsnęła naukowymi środowiskami Europy XVII wieku.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka

źródło opisu: http://www.sklep.rp.pl/produkt/tom_13__prawda_lezy_w_granicy.php

źródło okładki: http://www.sklep.rp.pl/produkt/tom_13__prawda_lezy_w_granicy.php

ArturW | 2018-04-05
bartekzarebski | 2017-08-19