83-932719-0-0
albumy
A--

Boskie Matki to tytuł albumu, który został wydany przez fundację Rak"n"roll. Wygraj życie! Jego bohaterkami są kobiety, które zdecydowały się na łączenie ciąży i macierzyństwa z rakiem. Wygrały życie podwójnie! Dokonały cudu i urodziły zdrowe dzieci. Stały się ikonami do naśladowania przez inne kobiety w podobnych sytuacjach. Stały się boskie! Album przedstawia sylwetki kobiet, których...

Boskie Matki to tytuł albumu,
który został wydany przez fundację Rak"n"roll. Wygraj życie!

Album przedstawia sylwetki kobiet, których historie pokazują, że mimo choroby nowotworowej można żyć pełnią życia, mieć mnóstwo energii, a przede wszystkim urodzić zdrowe dziecko i spełnić się w roli matki - boskiej matki! "Boskie matki" to kobiety chorujące na raka, ale walczące, radosne i szczęśliwe. Ich historie łamią stereotypy i pokazują, że mimo ciężkiej choroby można czuć się spełnioną kobietą i zostać szczęśliwą matką.

Konwencja albumu nawiązuje do ikonografii religijnej. Bohaterki zdjęć zostały przedstawione jednak w zupełnie zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Autorem zdjęć do albumu jest podobnie, jak w zeszłym roku, Andrzej Świetlik. Konwencja utrzymana jest w charakterze prostych zdjęć z ukrycia, dlatego też sesje odbyły się w przestrzeni miejskiej, w parkach, na ulicy, a nie w studiu fotograficznym.

Ale album to nie tylko zdjęcia. To także cudowne, wzruszające historie. O Magdzie, która "chcę krzyczeć do wszystkich, że z rakiem można urodzić zdrowe dziecko", o Dorocie, która "Nie czuję się upoważniona do tego określenia", czy Zosi mówiącej do swojego dziewięciomiesięcznego brzucha:"Synku, bez Ciebie nie dałabym rady". Ich historii wysłuchały i opisały: Monika Stukonis (Elle), Maria Barcz (Pani), Aleksandra Lubańska (Wysokie Obcasy), Krystyna Pytlakowska (Viva), Alina Mrowińska (Gala), Marcelina Szumer (Przekrój), Agnieszka Siegert-Litorowicz (Twój Styl), Justyna Sobolewska (Polityka), Violetta Ozmnikowski (Newsweek),Monika Janusz-Lorkowicz (Rzeczpospolita). Dodatkowo Renata Kin (Wprost) przeprowadziła rozmowę z dr. Geremkiem -"ojcem-lekarzem "dzieci boskich matek.

Sprzedaż albumu pozwoli fundacji Rak"n"Roll. Wygraj życie! zdobyć środki na odnowienie poczekalni onkologicznych. To smutne i przytłaczające miejsca, gdzie chorzy spędzają długie godziny w kolejce do specjalisty. Telewizory emitujące edukacyjne i terapeutyczne treści, głośniki z muzyką, dystrybutory z wodą, kolorowe ściany i wygodniejsze fotele to tylko niektóre z elementów, które będą uprzyjemniać pacjentom godziny oczekiwań i odwrócą choć trochę uwagę od problemu, z którym tu przychodzą.

Fundacja zmienia schematy myślenia na temat raka, pomaga dostrzec pozytywne strony i zaraża optymizmem. W zeszłym roku fundacja wydała Kalendarz Gwiazd, którego sprzedaż pozwoliła zdobyć fundusze na odnowienie poczekalni onkologicznej w Katowicach.

źródło opisu: Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie, 2011

źródło okładki: Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie, 2011