Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci

Autor:
wydawnictwo
Publicat
typ
papier
paullie
6,56 (16 ocen i 4 opinie)

Opis książki

W Starym Rumiankowie stoi mały, milutki domek. Z dwóch stron porasta go dzikie wino. Domek ma spadzisty dach, komin, okna z czerwonymi okiennicami i niebieskie drzwi z granatową skrzynką na listy. Mieszka w nim rodzina Wafelków, słynąca z dobroci i poczucia humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Publicat, 2012

źródło okładki: www.publicat.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ettelea | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

Cudowna książeczka dla dzieci. Dzięki sympatycznej rodzinie Wafelków, dzieci poznają zasady dobrego wychowania oraz bezpieczeństwa. Forma króciutkich opowiadań okraszona humorystycznymi ilustracjami na pewno zaspokoi ciekawość każdego młodego umysłu.
Stuprocentowo polecam :)

Asia-Polihymnia | 2011-10-24

Dużo bardziej podoba mi się "Bon czy ton" G. Kasdepke.
Opowiadania w książeczce są całkiem fajne, ale zasady dobrego wychowania przedstawione pobieżnie i sucho.

Książeczki | 2013-03-16
Na półkach: Przeczytane, Papilon

Na pewno każdy doskonale zdaje sobie sprawę jak ważne jest dobre wychowanie, jak miło jest kiedy ktoś ma dobre maniery i potrafi się odpowiednio zachować w rożnych sytuacjach. Zapewne każdy z Was stara się postępować z zasadami, więc wiecie też jak dobrze jest uczyć nasze dzieciaki odpowiedniego zachowania i dobrych manier już od najmłodszych lat. W końcu nie na darmo mówi się, że "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci" ;)

Dzisiaj przedstawiam Wam książkę, która przybliży naszemu dziecku to jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach. W środku znajdziemy 22 opowiadania o pewnej wesołej rodzince. Poznamy tutaj rodzinę Wafelków, która mieszka w Rumiankowie. 8-letni Filip, 5-letnia Lusia, tata Marek, mama Małgosia, dziadek Izydor, babcia Helenka oraz kotka Pelasia i pies Trampek. Oto cała rodzina o której przygodach tutaj poczytamy. Opowiadania te są o różnych momentach i przygodach z życia Wafelków. Poczytamy między innymi o tym jak trudno jest codziennie...

Amarisa | 2013-05-16
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Czym jest savoir - vivre? Najprościej rzecz ujmując jest to zestaw zasad, według których powinniśmy postępować. Są to wskazówki, jak prawidłowo zachowywać się w towarzystwie, w jaki sposób radzić sobie w życiu i różnych życiowych sytuacjach. Jest to znajomość obyczajów i form towarzyskich oraz reguł grzecznościowych. Od najmłodszych lat rodzice uczą swoje dzieci prawidłowych zachowań. Książka autorstwa Joanny Krzyżanek jest swoistym kompendium wiedzy na ten temat. Wydana została przez wydawnictwo Papilon i należy do serii Centrum Edukacji Dziecięcej, czyli książek pomagających w rozwoju naszych dzieci.

Co znajdziemy wewnątrz książki? Na początku zapoznamy się z przesympatyczną rodzinką Wafelków, która mieszka w Starym Rumiankowie. W malutkim i milutkim domku mieszka rodzeństwo Filip i Lusia, ich rodzice Marek i Małgosia, a także dziadkowie Izydor i Helenka. Nie zabrakło również zwierzęcych mieszkańców - pieska Trampka i kotki Pelasi. Rodzina Wafelków od kilku pokoleń prowadzi...

Marta | 2014-12-27

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica