Okładka książki Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci

Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci

Autor:
wydawnictwo
Publicat
typ
papier
paullie
6,56 (16 ocen i 4 opinie)

Opis książki

W Starym Rumiankowie stoi mały, milutki domek. Z dwóch stron porasta go dzikie wino. Domek ma spadzisty dach, komin, okna z czerwonymi okiennicami i niebieskie drzwi z granatową skrzynką na listy. Mieszka w nim rodzina Wafelków, słynąca z dobroci i poczucia humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Publicat, 2012

źródło okładki: www.publicat.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ettelea | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

Cudowna książeczka dla dzieci. Dzięki sympatycznej rodzinie Wafelków, dzieci poznają zasady dobrego wychowania oraz bezpieczeństwa. Forma króciutkich opowiadań okraszona humorystycznymi ilustracjami na pewno zaspokoi ciekawość każdego młodego umysłu.
Stuprocentowo polecam :)

Asia-Polihymnia | 2011-10-24

Dużo bardziej podoba mi się "Bon czy ton" G. Kasdepke.
Opowiadania w książeczce są całkiem fajne, ale zasady dobrego wychowania przedstawione pobieżnie i sucho.

Książeczki | 2013-03-16
Na półkach: Przeczytane, Papilon

Na pewno każdy doskonale zdaje sobie sprawę jak ważne jest dobre wychowanie, jak miło jest kiedy ktoś ma dobre maniery i potrafi się odpowiednio zachować w rożnych sytuacjach. Zapewne każdy z Was stara się postępować z zasadami, więc wiecie też jak dobrze jest uczyć nasze dzieciaki odpowiedniego zachowania i dobrych manier już od najmłodszych lat. W końcu nie na darmo mówi się, że "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci" ;)

Dzisiaj przedstawiam Wam książkę, która przybliży naszemu dziecku to jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach. W środku znajdziemy 22 opowiadania o pewnej wesołej rodzince. Poznamy tutaj rodzinę Wafelków, która mieszka w Rumiankowie. 8-letni Filip, 5-letnia Lusia, tata Marek, mama Małgosia, dziadek Izydor, babcia Helenka oraz kotka Pelasia i pies Trampek. Oto cała rodzina o której przygodach tutaj poczytamy. Opowiadania te są o różnych momentach i przygodach z życia Wafelków. Poczytamy między innymi o tym jak trudno jest codziennie...

Amarisa | 2013-05-16
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Czym jest savoir - vivre? Najprościej rzecz ujmując jest to zestaw zasad, według których powinniśmy postępować. Są to wskazówki, jak prawidłowo zachowywać się w towarzystwie, w jaki sposób radzić sobie w życiu i różnych życiowych sytuacjach. Jest to znajomość obyczajów i form towarzyskich oraz reguł grzecznościowych. Od najmłodszych lat rodzice uczą swoje dzieci prawidłowych zachowań. Książka autorstwa Joanny Krzyżanek jest swoistym kompendium wiedzy na ten temat. Wydana została przez wydawnictwo Papilon i należy do serii Centrum Edukacji Dziecięcej, czyli książek pomagających w rozwoju naszych dzieci.

Co znajdziemy wewnątrz książki? Na początku zapoznamy się z przesympatyczną rodzinką Wafelków, która mieszka w Starym Rumiankowie. W malutkim i milutkim domku mieszka rodzeństwo Filip i Lusia, ich rodzice Marek i Małgosia, a także dziadkowie Izydor i Helenka. Nie zabrakło również zwierzęcych mieszkańców - pieska Trampka i kotki Pelasi. Rodzina Wafelków od kilku pokoleń prowadzi...

Marta | 2014-12-27

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku