Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci

Wydawnictwo: Publicat
6,71 (17 ocen i 4 opinie)
paullie

W Starym Rumiankowie stoi mały, milutki domek. Z dwóch stron porasta go dzikie wino. Domek ma spadzisty dach, komin, okna z czerwonymi okiennicami i niebieskie drzwi z granatową skrzynką na listy. Mieszka w nim rodzina Wafelków, słynąca z dobroci i poczucia humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Publicat, 2012

źródło okładki: www.publicat.pl

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Alan Stoob, łowca nazistów
  • Wyspa
  • Nie ma nieba
  • Złączeni
  • Szturmując niebo
  • Powrót do Daringham Hall
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Etta i Otto i Russell i James
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

7,11 (9 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ettelea | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

Cudowna książeczka dla dzieci. Dzięki sympatycznej rodzinie Wafelków, dzieci poznają zasady dobrego wychowania oraz bezpieczeństwa. Forma króciutkich opowiadań okraszona humorystycznymi ilustracjami na pewno zaspokoi ciekawość każdego młodego umysłu.
Stuprocentowo polecam :)

Książeczki | 2013-03-16
Na półkach: Przeczytane, Papilon

Na pewno każdy doskonale zdaje sobie sprawę jak ważne jest dobre wychowanie, jak miło jest kiedy ktoś ma dobre maniery i potrafi się odpowiednio zachować w rożnych sytuacjach. Zapewne każdy z Was stara się postępować z zasadami, więc wiecie też jak dobrze jest uczyć nasze dzieciaki odpowiedniego zachowania i dobrych manier już od najmłodszych lat. W końcu nie na darmo mówi się, że "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci" ;)

Dzisiaj przedstawiam Wam książkę, która przybliży naszemu dziecku to jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach. W środku znajdziemy 22 opowiadania o pewnej wesołej rodzince. Poznamy tutaj rodzinę Wafelków, która mieszka w Rumiankowie. 8-letni Filip, 5-letnia Lusia, tata Marek, mama Małgosia, dziadek Izydor, babcia Helenka oraz kotka Pelasia i pies Trampek. Oto cała rodzina o której przygodach tutaj poczytamy. Opowiadania te są o różnych momentach i przygodach z życia Wafelków. Poczytamy między innymi o tym jak trudno jest codziennie...

Asia-Polihymnia | 2011-10-24

Dużo bardziej podoba mi się "Bon czy ton" G. Kasdepke.
Opowiadania w książeczce są całkiem fajne, ale zasady dobrego wychowania przedstawione pobieżnie i sucho.

Amarisa | 2013-05-16
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Czym jest savoir - vivre? Najprościej rzecz ujmując jest to zestaw zasad, według których powinniśmy postępować. Są to wskazówki, jak prawidłowo zachowywać się w towarzystwie, w jaki sposób radzić sobie w życiu i różnych życiowych sytuacjach. Jest to znajomość obyczajów i form towarzyskich oraz reguł grzecznościowych. Od najmłodszych lat rodzice uczą swoje dzieci prawidłowych zachowań. Książka autorstwa Joanny Krzyżanek jest swoistym kompendium wiedzy na ten temat. Wydana została przez wydawnictwo Papilon i należy do serii Centrum Edukacji Dziecięcej, czyli książek pomagających w rozwoju naszych dzieci.

Co znajdziemy wewnątrz książki? Na początku zapoznamy się z przesympatyczną rodzinką Wafelków, która mieszka w Starym Rumiankowie. W malutkim i milutkim domku mieszka rodzeństwo Filip i Lusia, ich rodzice Marek i Małgosia, a także dziadkowie Izydor i Helenka. Nie zabrakło również zwierzęcych mieszkańców - pieska Trampka i kotki Pelasi. Rodzina Wafelków od kilku pokoleń prowadzi...

Nastia | 2015-06-21
książek: 1935