Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
978-83-605-7748-6
Matylda

Filip i bociany to pełna przygód opowieść o uwielbianych przez wszystkich bocianach, a także o przyjaźni, uczciwości i wierności. To kontynuacja przygód bohaterów bestsellerowej książki O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów. Zima się kończy. Wszyscy w podnieceniu oczekują wiosny. Zajączka Filipa i jego przyjaciółkę łabędzicę Pusię zadziwiają zmiany, jakie zachodzą w...

To kontynuacja przygód bohaterów bestsellerowej książki O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów. Zima się kończy. Wszyscy w podnieceniu oczekują wiosny. Zajączka Filipa i jego przyjaciółkę łabędzicę Pusię zadziwiają zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Przylatują bociany? Czy przynoszą dzieci? I czy jedzą żaby? Dlaczego w swoich wędrówkach okrążają Morze Śródziemne? Odpowiedzi na te i inne pytania szukajcie w książce! Śliczne, pełne ciepła ilustracje, wykonane przez znaną ilustratorkę Klarę Wicenty, odwołują się do świata dziecka, gdzie rzeczywistość przeplata się ze światem wyobraźni.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2010

źródło okładki: http://www.gwp.pl/7611,filip-i-bociany-w-tym-roku-...»

Laobeth | 2015-05-23
Przeczytana: 22 maja 2015

Kacperkowi bardzo się podobało. Równie fajna jak pierwsza część przygód Filipa, Pusi i innych zwierzątek.

Pamiętacie jak opisywałam Wam książeczkę o odważnym zajączku Filipie? Dzisiaj przedstawiam Wam drugą część o wiośnie, zajączkach i bocianach...

Zima powoli odchodziła, a na jej miejsce powoli wkradała się piękna, pachnąca i zielona wiosna... Filip wraz ze swoim rodzeństwem i przyjaciółką Pusią nigdy nie widzieli wiosny, dlatego to wszystko było dla nich zupełnie nowe i dziwne.
Wraz z wiosną przylatują również bociany. To kolejna nowość dla młodych zajączków. Poznają jednak bociana Wojtka i jego partnerkę, niedługo potem wykluwają się Malwina, Monika oraz Michal. Filip wraz z przyjaciółką łabędzicom obserwują je od malutkiego i są ogromnie szczęśliwe, ze mogą być świadkami ich dorastania. Mijają miesiące, lato powoli się kończy i niestety bociany znów przygotowują się do odlotu do ciepłych krajów. Ale na szczęście wrócą kolejnej wiosny :)

W tej części podobnie jak w poprzedniej bardzo spodobały mi się ilustracje - zdjęcia przyrody połączone z rysunkami. Daje to naprawdę fajny i...

katecz | 2016-03-18
Przeczytana: 18 marca 2016

Dla dzieci 4+, ale dorosłemu tez się spodoba ;-)

Ta pozycja bardzo miło mnie zaskoczyła. Polecam czytać zgodnie z porami roku, czyli właśnie pod koniec marca.
Niby takie proste, nieskomplikowane historie, ale prawdziwe, przeurocze, również ilustracje są bajkowe. Przy okazji można sie dowiedzieć wielu ciekawych faktów z życia bocianów i królików, oraz uświadomić rytm, którym żyje natura.

Ta książka tworzy taki specyficzny klimat. Az chciałoby sie na chwile oderwać od bieganiny dnia codziennego i stać sie choć na chwilę częścią natury.

Mój 6,5-latek też bardzo zadowolony z lektury. "Wiesz, ta książka jest bardzo wciągająca" - powiedział mi. A potem zastanawialiśmy sie wspólnie jak to jest z tymi bocianami, czy faktycznie nie jedzą żab ;-) i jakie szczęśliwe wydają sie być króliki, choć ich życie jest takie proste.

W następnym roku pod koniec marca znów ją wypożyczymy ;-)

Emeczka007 | 2013-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Spojrzenie na świat i jego przemiany (pory roku) z perspektywy zwierzątek leśnych. Polecam wszystkim dzieciom- moje słuchały jak zaklęte :-)

Kasia | 2015-09-23
Na półkach: 2015, Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 22 września 2015

Rewelacyjna książka, polecam wszystkim mniejszym czytelnikom

Matylda | 2011-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2011

Cudowna ciepła opowieść o znanych już bohaterach z pierwszej części ale i o nowych. Masa informacji na temat życia i zwyczajów bocianów. Świetne opisy przyrody, piękne zdjęcia i ilustracje. Wiele przemyconych mądrości życiowych. Trudno nam było się rozstać z Filipem... może trzecia część, Pani Elżbieto?

nonuś | 2014-07-21
Marta | 2013-05-08