Wyzwanie czytelnicze LC

Kapitan Fox. Pirat z Wyspy Mgieł

Tłumaczenie: Alicja Raczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kapitan Fox". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Capitan Fox. Il Pirata delle Nebbie
piraci

Ricky Rat jest małą myszką, ale o wielkim sercu. Jego rodzinę prześladuje banda nieuczciwych jaszczurów, które porywają go i porzucają na pastwę wygłodniałych rekinów na otwartym morzu. Kiedy wydaje się, że już nie ma dla niego żadnego ratunku, niespodziewanie z opresji ratują go piraci Kapitana Foxa. Tak zaczyna się jego wielka przygoda na pokładzie pirackiego okrętu Kameleon...Uwaga! Przygody na bardzo słonych wodach: radzimy głęboko oddychać!

źródło opisu: Zielona Sowa, 2009

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

beataj | 2014-07-07
Przeczytana: 2008 rok

Znakomita seria :) Trochę śmieszna, trochę straszna przygoda, a do tego jest w niej to, co Młody uwielbia - szczury, myszy i piraci. Czytaliśmy to gdy miał prawie pięć lat, a do dziś lubi do nich wracać.
Dodatkowym plusem jest sposób wydania - książeczki są małe, poręczne, i z ciekawostką w postaci różnego druku - kolorowa czcionka ("zielony" jest napisane na zielono, "drżący" jest takie roztrzęsione...)

Zania | 2016-11-13

„Pirat z wyspy mgieł”, książka z serii „Kapitan Fox” jest bogato ilustrowana i doskonała dla chłopca zainteresowanego piratami. Zresztą – dziewczynki również. Duże litery oraz zabawne czcionki podkreślające znaczenia pewnych słów ułatwiają czytanie młodszym dzieciom. Przez opowieść przeplata się nutka melancholii. Ale to nie znaczy, że nie ma tu zabawnych zdarzeń! Kucharz okrętowy oraz kartograf dbają o to z przyjemnością.
Nie można oderwać oczu od lektury, znaczy, tfu, lunety, zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawia się Sybilla Snake!

Smerfnawisnia | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Przezabawne, ciekawa czcionka niektórych wyrazów zachęcająca dziecko da samodzielnego czytania.

Anna Janczyszyn | 2017-03-03
Przeczytana: 31 marca 2017