Lemoniada Gada

Okładka książki Lemoniada Gada Mark Hughes
Okładka książki Lemoniada Gada
Mark Hughes Wydawnictwo: Egmont Polska Ekranizacje: Lemoniada Gada (2011) literatura piękna
Lemonade Mouth
Egmont Polska
2012-03-07
2012-03-07
Beata Pieńkowska
Ekranizacje:
Lemoniada Gada (2011)
lemoniada disney gada

Właściwie to waham się pomiędzy "dobrą", a "przeciętną". Bohaterzy są dobrze wykreowani. Książka jest zabawna, lekko się ją czyta. Przekazuje jakieś pouczające wartości. Ale... no nie wiem. Jak dla mnie ta historia jest trochę zbyt banalna. A może jestem już na to za stara. Być może gdybym przeczytała ją w wieku 12-14 lat spodobałaby mi się bardziej.

Olivia, Mohini, Stella, Charlie i Wen pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego takiego ze sobą.Lecz, gdy zaczynają odkrywać w sobie muzykę, że potrafią ją tworzyć tą energetyczną, rytmiczną i porywającą muzykę wpadają na świetny pomysł zamierzają założyć wspólnie zespół Lemoniada Gada. Droga do sławy nie jest taka łatwa i usłana różami dążenie do celu, do swoich wyborów bohaterowie muszą przekonać swoich rodziców, a w walce o większą popularność muszą się zmierzyć z najlepszą kapelą rockową Mudslide Crush.
Historia bardzo ciekawa i o prawdziwej przyjaźni, do wielkiej pasji muzyki, która połączyła nastolatków, dzięki muzyce można nie tylko poznać swoje ludzkie słabości, a także znaleźć przyjaciół prawdziwych od serca.
Wciągająca fabuła powieści, nic nie była przesłodzona i cukierkowa naprawdę była super.
Jestem zaskoczona niebywale to pozytywnie, przyjemna, bardzo dobra to lektura na miłe popołudnie.

Gdy sięgnęłam po ta książkę znałam już fabułę i historie tej książki jeszcze przed przeczytaniem opisu. Oczywiście oglądałam film, i nie wiedziałam w ogóle że jest on na podstawie książki ♥♥
Moim zdaniem książka jest dużo lepsza od ekranizacji, jak to zwykle bywa. Pokochała bohaterów ♥♥
Polecam i pozdrawiam ♥♥

Polecam i pozdrawiam ♥♥

ZA mało infornacji!!!!!!!!!

ZA mało infornacji!!!!!!!!!

Najlepsza opowieść o przyjaźni :) Pokazuje, że nie musisz być tacy jak inni, żeby być kimś ważym dla kogoś )

Książka lekka i przyjemna, wprost idealna na wakacyjny dzień.

Książka lekka i przyjemna, wprost idealna na wakacyjny dzień.

Nie przeczytałam jej do końca, muszę też przyznać, że nie dotarłam zbyt daleko, jednak ocenię. Wystarczyło to, że wielka wegetarianka Stella nosi na sobie kurtkę z wężowej skórki i nazywa siebie "siostrzyczką", a do tego zachowuje się, jakby miała rozdwojenie jaźni, żeby nie czytać dalej. Disneyowski film za to był super. Pozdrawiam.

Jest to bardzo inspirująca opowieść o grupie nastolatków, wychowywanych w bardzo różnych rodzinach i środowiskach. Ich spotkanie ma miejsce w szkole - w kozie. Tam zawiązuje się dość przypadkowo niezwykły zespół muzyczny - niezwykły, bo jest w nim mieszanka różnych instrumentów, tak różnych, jak ludzie, którzy na nich grają. Mimo początkowych trudności i sprzeciwów ze strony rodziców, kolegów, a nawet dyrekcji szkoły, nie porzucają muzyki. Zaprzyjaźniają się ze sobą, mimo tak odmiennych osobowości, pojawia się też nawet miłość.
Polecam wszystkim tę książkę. Bardzo przyjemnie się ją czyta.

Świetna książka <3 Zawiera w sobie fragmenty normalnego życia ludzi..(Olivia)Dziewczyna ,która nie ma mamy a ojciec w więzieniu. (Wen)Chłopak mieszkający z ojcem ,który poślubia o wiele młodszą od siebie dziewczynę.(Stella)Dziewczyna ,która chce mieć wszystko po swojemu.
(Charlie)Chłopak zakochany w swojej przyjaciółce Mo ,która ma najsławniejszego w szkole chłopaka.(Mohini "Mo" ) Dziewczyna ,która jedyna w szkole jest innego bóstwa i ma inne obyczaje.Nie może z chłopakami się spotykać bez wiedzy rodziców a i tak to robi.

Jednak z tych normalnych ludzi nagle powstaje wspaniały zespół w którym się zakochuje cały świat.. Mają swoje wzloty i upadki ,ale to jest właśnie sensem tej książki..Bo wiara w wielkie rzeczy pozwala je osiągnąć.

Od dawna czekałam na tą książkę.
Nigdzie nie mogłam jej znaleźć aż wpadła mi w rece w bibliotece.
Jako że pierwszy obejrzałam film trudno mi było wyobrażać sobie twarze bohaterów. Wszystko co miałam w głowie to aktorzy.
Cóż mogę powiedzieć o książce...
Zawiodłam się odrobinę, ale znowu pewnie dlatego, że obejrzałam film i książka już tak nie wciągała.
Aczkolwiek jako tak książka jest naprawdę dobra. Fajnie się czytało wydarzenia ze strony 5 osób. Mogliśmy mieć każdy punkt widzenia na wydarzenia.
Pomysł świetny dlatego ode mnie 7/10

Od dawna czekałam na tą książkę.
Nigdzie nie mogłam jej znaleźć aż wpadła mi w rece w bibliotece.
Cóż mogę powiedzieć o książce...
Aczkolwiek jako tak...

• 2016