Jestem matką swojej teściowej. Życie u boku chorej na Alzheimera

Okładka książki Jestem matką swojej teściowej. Życie u boku chorej na Alzheimera Monica Follador
Monica Follador Wydawnictwo: Bernardinum biografia, autobiografia, pamiętnik
Bernardinum
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7823-010-6
choroba ból cierpienie Alzheimer

Książka mnie rozczarowała, choć ma i dobre momenty. Spodziewałam się jednak, że autorka opisze jak się żyje z chorą osobą, podzieli się pożytecznymi radami. Zaledwie garść rad, to jak na 15 lat wspólnego życia mało, w dodatku niektóre szokujące i nie do przyjęcia, jak ta, że biła teściową po twarzy. Co zrobić, gdy chory nie chce umyć zębów, albo myje ale zjada pastę, jak podać leki? Będąc z kimś takim, człowiek boryka się z różnymi problemami. Do tego ten religijny fanatyzm. A co jeśli ktoś nie wierzy. Co jeśli nie ma pomocy z zewnątrz. Książka moim zdaniem nie pokazuje polskich realiów...

Takich książek staram się nie oceniać.Jedynie mogę się przyznać ,że wcześniej nie przypuszczałam (pewnie nawet nie chciałam wiedzieć na ten temat) jak żyje się u boku osoby chorej na Alzheimera.Bardzo wg mnie wartościowy jest także "Dekalog opiekuna"znajdujący się na końcu książki-właściwie książeczki cienkiej ale ile tam spraw do przemyśleń...ile treści ..a zaczyna się Modlitwą o pogodę ducha-dla mnie tym ważniejszą ,że mam wspaniałe wydanie "100 modlitw,które uzdrawiają i niosą otuchę" i wśród nich moją ulubioną jest właśnie ta...Do takich książek wg mnie także należy zachęcać ( i je czytać)
co niniejszym czynię....

• Psychologia i pedagogika, etyka
  • Chcę przeczytać: Książki
  • Biografie, wspomnienia
  • Chcę mieć lub wypożyczyć
  • 2013 rok
  • Z polecenia

Dodaj cytat z książki Jestem matką swojej teściowej. Życie u boku chorej na Alzheimera