Kryminalna historia chrześcijaństwa. Tom III. Kościół pierwotny: fałszerstwa, ogłupianie, wyzysk, zniszczenie

Tłumaczenie: Antoni Baniukiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Club Voltaire". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Uraeus
Kriminalgeschichte des Christentums
religia
Czołczomiaka

W tomie tym autor dokonuje przekrojowej prezentacji antycznego chrześcijaństwa, ukazując istotne sprawy o charakterze kryminalnym, takie jak: chrześcijańskie fałszerstwa, oszustwa związane z cudami i relikwiami, gospodarka pielgrzymkowa, niechętny wykształceniu system wychowawczy, obłuda nauczania społecznego i faktyczna polityka społeczna „wielkiego Kościoła".

źródło opisu: Uraeus

źródło okładki: http://web.archive.org/web/20070117155510/http://w...»

Łukasz | 2017-02-11

Z pierwszych trzech zdecydowanie najlepsza, Deschner robi w niej prawdziwą miazgę z chrześcijaństwa, szczególnie w kwestii jego dogmatycznych podstaw. Najbardziej utkwiły mi w pamięci podrozdziały o żydowskim wychowaniu które de facto jest również chrześcijańskim wychowaniem oraz o chrześcijańskim banksterstwie.

iguana | 2016-10-16
cracknajter | 2016-01-31