Kryminalna historia chrześcijaństwa. Tom IV. Wczesne średniowiecze: od króla Chlodwiga I (ok. 500 r.) do śmierci Karola "Wielkiego

Tłumaczenie: Remigiusz Ratajski
Wydawnictwo: Uraeus
Kriminalgeschichte des Christentums
83-85732-87-X
Czołczomiaka

Autor ukazuje pierwsze trzysta lat wczesnego średniowiecza - epokę poruszeń, przełomów i sprzeczności, Epokę, w której krew miesza się z kadzidlanym dymem, w której powstają Niemcy i kształtuje się Europa. Zerwanie z Bizancjum, wojna z islamem, łupieżcze wyprawy Franków - to główne wydarzenia, których bohaterami są, jak zwykle, książęta duchowni i świeccy: papież Grzegorz Wielki i równie „Wielki" cesarz Karol.

źródło opisu: Uraeus

źródło okładki: http://web.archive.org/web/20070117155510/http://w...»

Kamil Nebula | 2013-12-24

Wybitna dla koneserów, nudna dla laików - pełna faktów popartych bogatą bibliografią.

ddziemiach | 2016-02-18
cracknajter | 2016-01-31