Okładka książki Kryminalna historia chrześcijaństwa. Tom II. Późna Starożytność: od katolickich "cesarzy dzieci" do wytępienia ariańskich Wandalów i Ostrogotów za Justyniana
Karlheinz Deschner Wydawnictwo: Uraeus Seria: Biblioteka Club Voltaire religia
1999-01-01
Marek Zeller
historia racjonalizm religia chrzescijaństwo

więcej Więcej

O klerze i jego ideologii bez propagandowego bełkotu. Nie dla fanatyków religijnych.

Całej serii należy się najwyższa ocena jednak ten tom, określiłbym jako dobry i przejściowy pomiędzy bardzo dobrym pierwszym i zdecydowanie najlepszym tomem trzecim.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trudno ocenić tą pozycję. Z jednej strony jest bardzo dobrze podbudowana źródłowo, przytaczane wydarzenia z historii chrześcijaństwa są wiarygodne, wiele z nich jest dość sensacyjnych. Są tam opisane wydarzenia o których wcale nie mówi się w popularnych mediach.
Z drugiej jednak strony ta wyliczanka zbrodni chrześcijan robi się z czasem nudna, bo ileż można czytać o...

• Historia
  • 001. Mam - literatura faktu