Jedna para, jeden rok, 52 uwiedzenia

Tłumaczenie: Monika Popławska
Wydawnictwo: Sonia Draga
52 Seductions
marpil

Coraz częściej słyszymy, że seks jest wszędzie, że niepozostawiające wiele dla wyobraźni obrazy są dziś na wyciągnięcie ręki bardziej niż kiedykolwiek wcześniej… A jednak wiele dojrzałych osób obojga płci uśmiechnie się krzywo na te słowa, bo jak na ironię seks... już dawno ulotnił się z ich związków, grzecznie, po cichu, tylnymi drzwiami… Pamiętacie te czasy, gdy nie potrafiliście utrzymać rąk przy sobie? Gdy nie mogliście się powstrzymać przed całowaniem w miejscach publicznych? Gdy nawet we wkładaniu naczyń do zmywarki potrafiliście dopatrzyć się aluzji seksualnych?
Betty i Herbert też to pamiętają. Jednak po dziesięciu latach małżeństwa wspomnienia zaczynają się zacierać. Dlatego umawiają się, że przez najbliższy rok co tydzień będą uwodzić się nawzajem. Od tej chwili śledzimy ich
poczynania i opisy niesamowitej, pouczającej i miejscami wyczerpującej misji, podczas której otwarcie stawiają czoło temu co zwyczajne i nadzwyczajne. Wesoła poruszająca opowieść o parze małżonków po trzydziestce, którzy pozbywają się zahamowań, odkrywają na nowo pożądanie i w końcu zrywają z rutyną.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Natalia | 2014-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2014

Bardzo słaba opowieść o niczym, nudna, monotonna i bez wątkowa. Z trudem dotarłam do końca. Niby porusza jakieś ważne w małżeństwach czy długich związkach problemy, jednak w ogóle nie trafia w sedno sprawy. Wydaje mi się że autorka prze kolorowała problem. Nie sądzę aby życie seksualne osób po 30-stce było nudne, albo tj w książce w ogóle nie istniało. Humoru też jakoby zabrakło, więc nie polecam, szkoda czasu.

Magota | 2014-07-21
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Betty Herbert w porównaniu z autorką "Pięćdziesięciu twarzy Greya" (E. L.) James wydaje się być wręcz pruderyjna ;). Ogólnie rzecz ujmując obydwie książki trzymają podobny, erotyczno - grafomański poziom i nie wnoszą nic do życia zwykłego śmiertelenika, przy czym E. L. James otwarcie przyznaje, że opisuje kobiece fantazje ku uciesze i rozrywce tłumu, a B. Herbert ma większe aspiracje i nazywa swoje dzieło poradnikiem :)

Paulla | 2012-05-17
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

Zdecydowanie inna niż wszystkie. Porusza ważne tematy. Rozdział o uwodzeniu przeplata się z rozdziałem o życiu i codziennych problemach. Podziwiam bohaterów książki za ich uczucie i zdeterminowanie do dążenia do szczęścia.

azizi | 2016-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Świetnie mi się czytało tę książkę. Podoba mi się relacja między głównymi bohaterami, że coś się między nimi zepsuło-naprawiają to. Przy tym jest też bardzo zabawna i zawiera w sobie dużo mądrości :)

BlackLace | 2014-11-10

Świetna książka pokazująca, że w małżeństwie nigdy nie powinna zagościć rutyna, jeżeli ma się odrobinę wyobraźni. Małżonkowie całe życie powinni odkrywać się na nowo i potrafić zaskakiwać..

Małgorzata Kramarz | 2012-03-27
Przeczytana: 20 marca 2012

Zabawna, bezpośrednia, łatwa w odbiorze, pisana prostym językiem. Jestem pewna, że jej przesłanie trafi do wielu ludzi. Książka dla dziewczyn i dojrzałych kobiet. Polecam:)

anetulinek | 2012-03-06
Przeczytana: 10 lutego 2012

Rewelacja!! Ubawiałam się czytając tę pozycję. Pisana prostym językiem, bezpośredni, pełna humoru i ciekawostek z życia:)

Wanilka | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Ciekawa, szczera i prawdziwa ;-))

patryszanka | 2014-10-21

Z chęcią wrócę do pozycji za dobrych parę lat, kiedy zechcę przypomnieć sobie o swoim seksapilu. Przyjemna lektura, optymistycznie ukazująca stałą i długotrwałą relację jaką jest małżeństwo. Pobudza do refleksji nad własnym postępowaniem i zapala czerwoną lampkę na przyszłość.

katarzinka | 2012-05-22
Przeczytana: 10 marca 2012

książka ciekawa, intrygująca zapowiedzią, później nieco rozczarowała mnie. temat ciekawy, ale jakoś nie tego się spodziewałam, choć daje do myślenia.