Jedna para, jeden rok, 52 uwiedzenia

Sonia Draga
2012-02-08
2012-02-08
Monika Popławska

Świetnie mi się czytało tę książkę. Podoba mi się relacja między głównymi bohaterami, że coś się między nimi zepsuło-naprawiają to. Przy tym jest też bardzo zabawna i zawiera w sobie dużo mądrości :)

Świetna książka pokazująca, że w małżeństwie nigdy nie powinna zagościć rutyna, jeżeli ma się odrobinę wyobraźni. Małżonkowie całe życie powinni odkrywać się na nowo i potrafić zaskakiwać..

Z chęcią wrócę do pozycji za dobrych parę lat, kiedy zechcę przypomnieć sobie o swoim seksapilu. Przyjemna lektura, optymistycznie ukazująca stałą i długotrwałą relację jaką jest małżeństwo. Pobudza do refleksji nad własnym postępowaniem i zapala czerwoną lampkę na przyszłość.

Bardzo słaba opowieść o niczym, nudna, monotonna i bez wątkowa. Z trudem dotarłam do końca. Niby porusza jakieś ważne w małżeństwach czy długich związkach problemy, jednak w ogóle nie trafia w sedno sprawy. Wydaje mi się że autorka prze kolorowała problem. Nie sądzę aby życie seksualne osób po 30-stce było nudne, albo tj w książce w ogóle nie istniało. Humoru też jakoby zabrakło, więc nie polecam, szkoda czasu.

Betty Herbert w porównaniu z autorką "Pięćdziesięciu twarzy Greya" (E. L.) James wydaje się być wręcz pruderyjna ;). Ogólnie rzecz ujmując obydwie książki trzymają podobny, erotyczno - grafomański poziom i nie wnoszą nic do życia zwykłego śmiertelenika, przy czym E. L. James otwarcie przyznaje, że opisuje kobiece fantazje ku uciesze i rozrywce tłumu, a B. Herbert ma większe aspiracje i nazywa swoje dzieło poradnikiem :)

Zdecydowanie inna niż wszystkie. Porusza ważne tematy. Rozdział o uwodzeniu przeplata się z rozdziałem o życiu i codziennych problemach. Podziwiam bohaterów książki za ich uczucie i zdeterminowanie do dążenia do szczęścia.

książka ciekawa, intrygująca zapowiedzią, później nieco rozczarowała mnie. temat ciekawy, ale jakoś nie tego się spodziewałam, choć daje do myślenia.

REWELACJA!

REWELACJA!

Ciekawa, szczera i prawdziwa ;-))

Ciekawa, szczera i prawdziwa ;-))

Fajne pomysły na nudę w łóżku :)

Fajne pomysły na nudę w łóżku :)

• Przeczytane wcześniej
  • Herbert Betty
  • Obyczajowe
  • Domowa biblioteczka Agi :-)

Dodaj cytat z książki Jedna para, jeden rok, 52 uwiedzenia