Przystanek Szczęście

Wydawnictwo: Świat Książki
Secrets to Happiness
978-83-247-1434-6
miqa

W tej lekkiej opowieści o sympatycznych mieszkańcach Nowego Jorku każdy odnajdzie kogoś podobnego do siebie. Codzienna pogoń bohaterów za szczęściem przypomina perypetie najzabawniejszych postaci z filmów Woody’ego Allena. Czy Holly spełni swe marzenia w ramionach dwudziestolatka? Jak poradzi sobie Spence, jej eks, zadający się z... dwiema kobietami? Co zrobi Amanda, młoda żona i matka, która...

Czy Holly spełni swe marzenia w ramionach dwudziestolatka? Jak poradzi sobie Spence, jej eks, zadający się z... dwiema kobietami? Co zrobi Amanda, młoda żona i matka, która na placu zabaw poznała niezwykłego faceta? Mnóstwo śmiechu, ale i życiowej mądrości. Świetne dialogi!

surrealice | 2012-08-14
Na półkach: Holiday⛱, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Książka o trzydzistolatkach skierowana do trzydzisestolatków, jesteś młodszym czytelnikiem odłóż tę książkę na później. Z duża przyjemnością się ją czytało, bohaterowie sympatyczni, klimat niczym z filmów Woodego Allena. Fantastyczny "przystanek" od codzienności.

monidecor | 2011-05-07
Przeczytana: 07 maja 2011

Rozwiedziona pisarka mało popularnej książki, homoseksualista piszący scenariusze seriali dla nastolatków, Amanda, żona i matka szesnastomiesięcznego Jacoba romansująca z buddystą oraz pies z guzem mózgu.
Patrząc na okładkę książki można by pomyśleć że to przygody wesołego pieska ale tak nie jest. To opowieść o ludziach zagubionych na drodze do szczęścia.
Ja chyba nie rozumiem Amerykanów.Szukać szczęścia w romansach? Chyba nie tędy droga?
Brakuje mi w tej książce ładnej historii miłosnej. Właściwie niewiele się tu dzieje.Po lekturze zostało lekkie uczucie przygnębienia.

Justyna | 2016-02-02
Na półkach: Opisane, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Z każdym zaczynanym rozdziałem rosła we mnie nadzieja, że może tym razem w końcu zacznie się akcja. Może w końcu coś zacznie mnie do tej książki przyciągać. Może będzie ciekawie. Nic z tego. Ta powieść przypomina mi zbiór różnych historii kilku osób, które autorka przeplata ze sobą, często w sposób wymuszony.

To jest zdecydowanie książka, której nie powinno się oceniać po okładce (całkiem ładnej, tak nawiasem mówiąc). Opis zamieszczony na odwrocie powieści też nie wiele ma z nią wspólnego. Nie zauważyłam silnego charakteru u żadnej z postaci, więc żadna z nich nie zapadła mi szczególnie w pamięć. A szkoda, bo niektóre wątki mogły być poprowadzone znacznie lepiej.

Jak dla mnie ta książka to taka stara skrzynia, do której autorka starała się upchnąć jak najwięcej ciasno zwiniętych wątków oraz prototypów bohaterów. No niestety, jak to ze starymi skrzyniami bywa - coś tutaj zgrzyta.

No i najważniejsza kwestia, którą chciałabym podkreślić: nigdy, przenigdy, nikt nie powinien był...

Paolina_pl | 2013-04-07
Przeczytana: 29 marca 2013

Kurcze, strasznie ciężko jest mi wystawiać tak negatywną ocenę książce z takim ślicznym psiaczkiem na okładce...;) Ale wiemy, że nawet najlepsza okładka nie pomoże, jeśli książka nie będzie miała tego czegoś, co potrafi zainteresować i zaciekawić. Ta książka niestety tego czegoś nie ma... Historia jakaś taka mało "zlepliwa" (wątki jakieś takie porozrzucane), odrzucające opisy niektórych... hmm, sytuacji są po prostu niesmaczne. Doczytałam do połowy i niestety, ale nie mogłam ruszyć dalej, bo po prostu szkoda było mi czasu. Wiedziałam, że opowieść daleko po połowie cudownie się nie rozwinie, a autor nagle nie zmieni stylu pisania, więc zrezygnowałam z dalszej lektury. Psiak na okładce jest prześliczny, ale wiadomo- nie okładka zdobi książkę...
Podsumowując- z przykrością to piszę, ale niestety nie polecam.

Kasia | 2011-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2011

lekka, łatwa i przyjemna. Stanowi całkiem przyjemny odpoczynek między poważniejszymi pozycjami

gabith | 2016-02-03
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Kiepskie.
Właściwie to nawet nie wiem, dlaczego doczytałam do końca... Pewnie dlatego, że w pociągu nie miałam nic innego do czytania, a byłam już na jakiejś 60-tej stronie więc chciałam dokończyć...
Kiepskie tak samo jak kiepska jest książka głównej bohaterki. Niefajni ludzie, ich styl życia, poglądy etc. - do obrzydzenia. Sposób pisania zupełnie do mnie nie przemawiający, jak szczekanie... Pies nawet tej książki nie uratował...
Nie podobało mi się.

Nobilia | 2012-08-30
Przeczytana: sierpień 2012

strasznie denerwuje mnie gdy pod wpływem ostatnich kilku stron zmieniam zdanie o książce i kolejny raz daję dodatkową gwiazdkę (lub nawet dwie) książce, która zupełnie na to nie zasługuje... taka mała uwaga do osób, które mają zamiar wkrótce po nią sięgnąć ;)

Weronika | 2011-09-14
Przeczytana: kwiecień 2010

Nudna książka, jakaś taka bezsensowna, ale przeczytałam ją. Ogólne wrażenie pozostawiła dobre, choć mnie nie wciągnęła.

Iwon222 | 2014-03-14

Całkiem sympatyczna lekturka :)
zabawne perypetie mieszkańców Nowego Jorku, w sam raz na polepszenie humoru :)

beataj | 2011-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Albo jest za gorąco na czytanie, albo ostatnio trafiam na same słabizny :(