Mocni ojcowie, mocne córki

978-83-7595-306-0
Wydawnictwo M
poradniki
978-83-7595-306-0

Przeczytałem, było tam kilka wartościowych informacji, ale nie jestem przekonany, aby to był "must have" dla rodziców.

Religijny bełkot. Moralność wydarta z Biblii. Pochwała wychowania, którego bazą jest szacunek i autorytet, chyba za sam fakt tego, że rodzic jest rodzicem. Proponuję pominąć tą pozycję i szukać dalej ...

Ta książka zasłużyła u mnie na taką ocenę tylko z jednego powodu: jest skierowana do ojców jako poradnik i rzeczywiście może pomóc, ponieważ zwraca uwagę na to, jak ważne dla córki są relacje z ojcem. Jeśli ktoś czuje, że nie rozumie swojej córki, albo nie potrafi pogłębić relacji z nią, warto sięgnąć. Jak powiedziałem, może pomóc, ale nie musi. Nie każdemu przypadnie do...

Ciekawa, i dająca do myślenia choć miejscami ciut przejaskrawiona i już ciut nieaktualna ale myślę ze warto przeczytać.

Bardzo fajna książka dla tych co myślą poważnie o wychowywaniu córki we współczesnym świecie.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Książka o relacjach ojciec - córka, napisana dla ojców.
Największą wagę przywiązuje do roli ojca w życiu córek. Pokazuje i uświadamia jak ważna jest sama nawet obecność ojca w życiu córki, jak wielki wpływ ma ojciec na córkę.
Przypomina i przypomina, i przypomina, i przypomina, i uświadamia, i stawia nacisk na to, że trzeba i warto się starać dla swojej córki.
Jest to...

Książka przedstawia wzorcowe relacje ojciec-córka i model wychowawczy z punktu widzenia chrześcijańskiego fundamentalizmu. Wierzącym się chyba spodoba, niewierzących raczej nie przekona.

Czy chcesz, aby Twoja córka wyrosła na samodzielną, uczciwą, pełną pokory i szacunku do siebie i innych osobą?

Czy chcesz, aby córka zachowywała się jak księżniczka czy jak pionerka?

Czy umiesz przekazywać córce wartości i utrzymywać zasady w domu?

Czy wiesz jakie błędy wychowawcze popełniasz?

Czy jesteś nadrodzicem?

Jakimi kategoriami myślą Twoje...

Pozycja przeznaczona dla tatusia (choć mamusia też winna ją przeczytać). Ilość przykładów zawartych w tej pozycji jednoznacznie wskazuje na ogromną wartość zdrowych relacji pomiędzy córka a ojcem. Brak podporządkowania woli czy to ojca czy też mamy niechybnie prowadzi do skutków znanych nam najczęściej ze szklanego ekranu. W myśl autorki to tata jest dla niej tym...

najlepszy poradnik jaki w życiu do tej pory przeczytałem. jestem młodym ojcem i ta książka jest dla mnie drogowskazem. kupilem ja i bede do niej wracal, na pewno!!!

• Poradniki
  • Ojcostwo