Ogród na trudnym terenie

Seria: Pomysł na
Wydawnictwo: Działkowiec
flora i fauna

Jest niezaprzeczalnym faktem, iż w pewnych warunkach łatwiej, a w innych trudniej kształtuje się przestrzeń wokół własnego domu lub na działce. Na glebach o skrajnych warunkach, np. suche i jałowe lub ciężkie i podmokłe, na działkach w lesie lub położonych na zboczach, nie ma prostych rozwiązań i gotowych recept na piękny ogród. Być może, pewne sugestie i podpowiedzi, jak pokonać te trudności i przełamać pewne bariery, by stworzyć coś niekonwencjonalnego w trudniejszych warunkach, znajdą Państwo po lekturze tego poradnika. Według definicji wynikającej z treści tej książki trudny ogród to nie taki, w którym są skomplikowane układy przestrzenne i wyszukane gatunki roślin, ale taki, który powstaje w trudnych warunkach glebowych, klimatycznych i topograficznych.