Jak lepiej jeździć konno

Okładka książki Jak lepiej jeździć konno Christoph Hessi, Petra Schlemm
Okładka książki Jak lepiej jeździć konno
Christoph HessiPetra Schlemm Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Galaktyka
2008-01-01
2008-01-01

Solidna, choć niegruba książeczka traktująca o podstawach w miarę możliwości prostym językiem. Choć nie wyobrażam jej sobie w roli poradnika dla jeźdźców mocno początkujących, dla tych nieco już obytych niesie z sobą dużo treści. Podoba mi się forma - realne pytania, na które autorzy skomponowali odpowiedzi, starając się używać dość plastycznego słownictwa i sformułowań.
Zdaję sobie sprawę, jak trudno jest pisać czy mówić o technice jeździeckiej. W połączeniu z realnym doświadczeniem i wnikliwą samoobserwacją ta książka może przynieść dużo przydatnych informacji. Na pewno jeszcze nieraz do niej zajrzę.

Z książki głównie zapamiętałam się, że najważniejszą rzeczą w jeździe konnej to rozluźnienie. Ok, jest to ważne, ale czy opłaca się kupować całą książkę aby się o tym dowiedzieć?
Uważam książkę za bardzo przeciętną, może jest trochę ciekawych wskazówek, ale nie znalazłam nic, czego nie mógł by powiedzieć mi mój instruktor jazdy.

Coś fantastycznego! :)
Książkę polecił mi mój trener i nawet w tej kwestii, jak zwykle zresztą, ma rację :)
Pozycja ta powinna być w biblioteczce każdego adepta jeździectwa :) Zawiera wiele cennych rad i wskazówek, które można zastosować na treningach i nie zaburzy to naszej dotychczasowej pracy z koniem. Wręcz przeciwnie - zdecydowanie ją poprawi :)
Ja już kilka rzeczy zaczęłam wdrażać i widzę, że to działa. Myślę jednak, że będę do niej zaglądać regularnie co jakiś czas, gdy będę miała z czymś problem :)
Naprawdę godna polecenia i zakupu. Szczególnie w tak niskiej cenie :)
Gdy tylko wskoczę na wyższy "level" przeczytam i drugą część tej publikacji :)
Gorąco polecam!

Coś fantastycznego! :)
Ja już kilka rzeczy...

Książka fajna, choć trochę rozczarowała mnie monotonność zalecanych ćwiczeń.

Książka fajna, choć trochę rozczarowała mnie monotonność zalecanych ćwiczeń.

• Konie
  • Jazda konna
  • Wymienione/Sprzedane
  • 2016

Dodaj cytat z książki Jak lepiej jeździć konno