Aria, równaj! Skuteczna nauka chodzenia na luźnej smyczy

Wydawnictwo: Galaktyka
pies, tresura,
poradniki
joly_fh

Dla wszystkich, którzy maja problem z psami szarpiącymi smycz mam dobrą wiadomość: można nauczyć naszego czworonoga chodzenia na luźnej smyczy, podobnie jak nauczyliśmy go ciągnięcia. Trzeba tylko wiedzieć, JAK to zrobić i samemu wyćwiczyć u niego kilka podstawowych odruchów, które zapobiegną napinaniu smyczy. W książce Aria, równaj! Każdy właściciel psa znajdzie różne „patenty” na luźną...

W książce Aria, równaj! Każdy właściciel psa znajdzie różne „patenty” na luźną smycz. Wychodząc z założenia, że łatwiej jest kontrolować parę gramów mózgu niż kilkadziesiąt kilogramów mięśni, zaprezentowane zostały najczęstsze błędy i problemy związane z prowadzeniem psa na smyczy oraz sposoby ich uniknięcia i rozwiązania.

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2011

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

Książka zawiera sporo wskazówek, co zrobić, aby pies nie ciągnął na smyczy. Sama zaczęłam je stosować i widzę, że chwilami mają rzeczywiście sens. Napotykam też oczywiście na pułapki tych metod, ale autor jak najbardziej o nich wspomina i wyjaśnia jak ich unikać. W praktyce, w pracy z psem stosowanie tych wszystkich sposobów dla amatora nie jest taką prostą sprawą, ale bez tej wiedzy nauczenie psa chodzenia na luźnej smyczy byłoby jeszcze trudniejsze, o ile nie niemożliwe. Myślę, że informacje z książki plus spokój, cierpliwość i systematyczność mogą przynieść efekty. Dlatego książkę jak najbardziej polecam.

Katerina | 2016-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2016

Kolejna genialna książka Jacka Gałuszki. Prosto, przystępnie, z doskonałym rozumieniem psiego zachowania, przedstawia jak nauczyć psa chodzenia na luźnej smyczy. Jakby od początku na szkoleniach psów wyjaśniali psie zachowanie w taki sposób jak robi to autor, chyba mogłoby być mniej sytuacji problematycznych z czworonogami. Ja tą i inne książki pana Jacka wszystkim psiarzom gorąco polecam!

A tymczasem zabieram się za naukę chodzenia na luźnej smyczy z moim psiakiem. Jestem przekonana, że nawet u mojego wariata, pogromcy rowerzystów i innych głośnych rzeczy, zadziała :) Musi się tylko chcieć właścicielowi. Do boju!

Rage24PL | 2018-09-20
Annabelle | 2018-05-16