Zawał serca i problemy kardiologiczne. 100 pytań i odpowiedzi

Wydawnictwo: StudioEMKA
zdrowie, medycyna, poradnik
poradniki

Choroby układu krążenia, wśród nich zwłaszcza choroba wieńcowa serca z jej najbardziej charakterystyczną postacią zawałem serca, są przyczyną ponad połowy zgonów w Europie i Stanach Zjednoczonych. To głównie nasz styl życia, liczne czynniki ryzyka i brak systematyczności w leczeniu przewlekłych chorób, które nie bolą , jak nadciśnienie tętnicze, otyłość, zaburzenia gospodarki tłuszczowej i lipidowej, a również palenie papierosów, brak ruchu, przewlekły stres i nieprawidłowe odżywianie przyczyniają się do tak złej statystyki. 100 pytań i odpowiedzi: zawał serca i problemy kardiologiczne to książka skierowana do pacjentów z problemami kardiologicznymi, ale warta przeczytania również przez lekarzy praktyków i studentów medycyny.  Kategorie:

Chaoticreader | 2016-11-22