Dlaczego właśnie ja?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
When bad things happen to good people
83-7298-986-9
poradniki
avonek

Dlaczego ludzie uczciwi i sprawiedliwi cierpią? Dlaczego nieszczęścia i śmierć spotykają ludzi niewinnych? Bez żadnego powodu. Gdzie jest Bóg, gdy giną i umierają dobrzy ludzie? Książka Kushnera, jeden z największych bestsellerów wśród książek duchowych i poradników, odpowiada w sposób wnikliwy i mądry na to pytanie.

źródło opisu: okładka

Kasia | 2013-07-10

Pisana w tradycji judaistycznej. Co to oznacza dla mnie? Uważam, że aparat pojęciowy judaizmu nie wystarcza, by udzielić zadowalającej odpowiedzi na postawione w tytule pytanie. Przynajmniej nie wystarcza mnie, katoliczce. Bo jak mówić o misterium cierpienia bez odniesienia się do ukrzyżowania Chrystusa, tajemnicy zmartwychwstania czy miłości Stwórcy do człowieka? Ewidentnie brakowało mi całego bogactwa treści i sensu, jakie przyniósł Nowy Testament potraktowany choćby jako dopełnienie treści starotestamentowych. Konsekwencją tego ich interpretacja autora była często niepoprawna teologicznie. Mocno okrojony jest również obraz starotestamentowego Boga, któremu autor nie nadaje żadnego imienia.

Wiele stwierdzeń wydało mi się oczywistych, a autor pisze o nich tak, jakby odkrył Amerykę. Nudziłam się podczas czytania.

Plusem jest to, że dopiero teraz zrozumiałam, jak wielkim dobrem dla ludzkości było wcielenie Chrystusa i wszystko to, co ono ze sobą przyniosło.

Asoreth26 | 2013-01-22
Przeczytana: styczeń 2013

Krótka ale pouczająca książka. Opowiedziana prostym językiem opowieść o tym, że czasami w życiu nie można wszystkiego racjonalnie wyjaśnić. Mimo to autor stara się odpowiedzieć, dlaczego złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom. Wydaje mi się, że odnalazłam odpowiedź na to pytanie.

activefinch | 2012-12-11
avonek | 2012-01-13