Być kimś

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
poradniki

W swojej kolejnej książce autor odnosi się do zagadnienia pogoni za sukcesem, ucieleśniającej głęboką potrzebę bycia przeświadczonym, że czyjeś życie i podejmowane decyzje się liczą. By zdobyć owo przeświadczenie, niektórzy dokonują czynów wielkich, inni zaś straszliwych zbrodni. Wszyscy jednak chcemy uchodzić za ludzi dobrych i martwimy się, gdy pogoń za tym, co według nas oznacza sukces, wymaga pójścia na kompromis z własnym sumieniem. Kushner stara się przekonać, że droga do prawdziwego sukcesu i szczęśliwego życia wiedzie poprzez przyjaźń, oddanie rodzinie, akty szczodrobliwości i wyzbycie się egoizmu. Pokazuje, ze wpływając pozytywnie na życie choćby jednego człowieka, wywołujemy pozytywne zmiany w całym świecie, co sprawia, że nasze życie wiele znaczy.

AMK_5 | 2013-04-22
Przeczytana: 2012 rok