DNA. Tajemnica życia

DNA : a secret of life
83-85458-93-X
genetyka, dna
Moriana

Najnowsza książka profesora Watsona, odkrywcy struktury DNA i laureata Nagrody Nobla, to fascynujący przewodnik po świecie genów i DNA. Lektura obowiązkowa!

źródło opisu: Wydawnictwo CiS i Wydawnictwo W.A.B. 2005

źródło okładki: Wydawnictwo CiS

betelgeuze | 2015-02-17

Polecam. Atrakcyjna, pełna treści, wieloaspektowa literatura popularnonaukowa. Doskonale pokazane przenikanie się sfery nauki i biznesu (biotechnologia). W przeciwieństwie do znanej książki Watsona o jego odkryciu z lat 50., tym razem mamy pełną historię genetyki (np. przerażające, ale fascynujące wzmianki o eugenice), aż do projektu HUGO włącznie. Świetną decyzją autorów było dodanie rozdziałów o modyfikowaniu genetycznym, np. żywności, o znaczeniu dna w kryminalistyce i tym podobnych. Książka wspaniale wydana - wraz z licznymi ilustracjami to prawdziwa perełka.

Bacho | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Pozycja niesamowicie przystępna co sprawia, że nawet największy laik może zajrzeć w magiczną maszynerię genetyki. Brak szczegółów zaciemniających obraz, prosty acz elegancki język oraz liczne ilustracje czyniące całość jeszcze bardziej atrakcyjną. Biologia, odrobina historii odkrycia struktury DNA i rozszyfrowania kodu, jaki kryje, technologie oparte o inżynierię genetyczną - wszystko w jednym tomie. Polecam!

marychu5 | 2013-01-29

,,Zachowaniami związanymi z przemocą może rządzić pojedynczy gen wespół z czynnikami środowiskowymi. To nie znaczy, rzecz jasna, że istnieje "gen przemocy" (choć jest niemal pewne, że większość osobników skłonnych do agresji posiada chromosom Y)."

Wildgraf | 2016-10-09
Kasia001 | 2016-08-04