Lato na ulicy Czereśniowej

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Sommer-Wimmelbuch
sgoha28

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Letnia wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Nareszcie lato! Czereśnie już dojrzały, dzieci biegają boso po trawie, a sprzedawcy lodów mają ręce pełne roboty. Na ulicy Czereśniowej jak zawsze wiele się dzieje. Dokąd idą ci wszyscy ludzie z...

Nareszcie lato! Czereśnie już dojrzały, dzieci biegają boso po trawie, a sprzedawcy lodów mają ręce pełne roboty. Na ulicy Czereśniowej jak zawsze wiele się dzieje. Dokąd idą ci wszyscy ludzie z tajemniczymi pakunkami? Kto odnajdzie zgubione pingwiny? Co się stanie, gdy nadejdzie burza? Znajdź wszystkich bohaterów i śledź ich przygody na kolejnych stronach.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Monka | 2016-04-12

Lato na ulicy Czereśniowej"... już sama nazwa ulicy budzi tylko miłe skojarzenia i przywołuje wspaniałe wspomnienia z mojego dzieciństwa...
...o tej książce przeczytałam po raz pierwszy na blogu "szafa Tosi" i postanowiłam, że kupię ją swojej córeczce już zaraz natychmiast... ...oczywiście liczyłam się z tym, że początkowo będzie musiała odleżeć swoje na półce zanim moja A. do niej dorośnie ;-) ... ...jednak zdecydowanie było warto... ...pomysł okazał się bardzo dobry, ponieważ zarówno ja, jak i moja Mysza ;-) jesteśmy książką zachwycone... jest ona po prostu rewelacyjna... nie ma w niej ani jednego zdania a "czyta" się ją fantastycznie ;-)... ...za każdym razem wychodzi nam z tego czytania inna historia... i to jest takie ekstra w tej książce... do tego należy dodać jeszcze bardzo fajny format... i boskie ilustracje... które wręcz hipnotyzują i pomagają w fantazjowaniu ;-) ... moja A. naprawdę ją uwielbia i od kilku tygodni nawet kilka razy dziennie zagląda już na ulicę...

Kasia | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

I przyszło lato:) Książka nie zawiodła, mnóstwo szczegółów, historii do opowiadania dla dzieci. Fajna zabawa. Książka potrafi przykuć uwagę dziecka, zaciekawić. Pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, ćwiczy umiejętność opowiadania. Teraz ostrzymy ząbki na "noc na ulicy czereśniowej":)

Reniek | 2014-02-16

Do kupna tej książeczki skusiły mnie piękne ilustracje.Po innych książkach jak np "Miasteczko Mamoko" byłam nastawiona że będzie różnorodność bohaterów i sytuacji.Jednak w tym przypadku tak nie jest, wiele się dzieje ale jak dla mnie ciężko wymyślać interesujące opowiadania o bohaterach.

TEN KSIĄŻKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Czasem każdy z nas miewa zawroty głowy… Mnie zdarzają się one dosyć często, zwłaszcza wtedy, kiedy jestem w sklepach, księgarniach albo w bibliotekach, gdzie na półkach wprost roi się od książek. Mam wtedy poczucie, że bohaterowie lektur wzywają mnie i to wszyscy w tym samym momencie… Chciałabym więc ich natychmiast poznać a książki przeczytać w jednej chwili.

Zauważyłam, że moje dzieci zachowują się podobnie, kiedy idą do biblioteki. Bywają do tego stopnia zwariowane, że potrafią pokłócić się o książkę…. Na szczęście mam na to sposób :). Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta – jak mówi przysłowie – książkę przygarniam ja a potem „łaskawie” pożyczam ją dziewczynom. Sprytnie, prawda? 😉

LATO, LATO, LATO CZEKA!

Lato na ulicy Czereśniowej Rotraut Susanne Berner, Wydawnictwo Dwie Siostry, to lektura, o którą zdecydowanie warto się pokłócić… W tej samej serii ukazały się jeszcze: Wiosna na ulicy Czereśniowej, Jesień na ulicy Czereśniowej, Zima na...

agape | 2012-10-07
Przeczytana: sierpień 2012

Jak na książkę, w której jedyne słowa to te na okładce - czyta się świetnie:)
Najbardziej podoba mi się to, że J. (obecnie rok i 10 mies.) będzie do niej na pewno wracał nawet przez kilka najblizszych lat.
I na pewno za każdym razem odkryje coś nowego - najpierw tylko obrazki, nowe szczególy, ale potem może zalezności, uczucia, prawa fizyki..

hortka | 2017-09-30

Fantastyczna książka dla dzieci.
Moja dwu i pół latka coraz częściej sama z nią siada i ogląda :)

ziza | 2013-05-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

na pewno warta uwagi książka dla najmłodszych, moja córka co prawda ma roczek i jeszcze wolimy coś co ma więcej zwierzątek, jednak i tę lekturę już podpatruje od czasu do czasu. Cena trochę wygórowana, zważywszy na niski koszt produkcji, jednak... na tym biznes dziecięcy polega. Ogółem warto.

RepublicanSt | 2016-07-04

Polecam dla najmłodszych, ale i starszych dzieci. Rozwija wyobraźnie i słownictwo. Bogate ilustracje...dzieje się wiele wśród bohaterów, więc razem z dzieckiem można wymyślać historie. Świetna zabawa.

angeszka | 2015-04-20

Zetknięcie z pierwszą częścią było pozytywnym zaskoczeniem; kolejna część nadal jest ciekawa, ale chyba nie będę wypatrywać dalszych opowiastek z Czereśniowej.

gosia29 | 2013-11-03
Przeczytana: 2013 rok

Jak dla mnie super książka bez słów, zdań - same obrazki obfite w szczegóły co się bardzo podoba najmłodszym. Mój dwulatek jest tą książką oczarowany nie ma dnia bez przeglądania. Wyszukujemy różne rzeczy z starszym synkiem opowiadamy sobie wymyślone historie postaci pojawiających się na kartkach książki. Super wykonanie sztywne kartki pełne barwnych ilustracji obfitujące w szczegóły. Godna polecenia dla tych młodszych jak i starszych.