Turlututu i przepraszam za pardą

Okładka książki Turlututu i przepraszam za pardą Hervé Tullet
Okładka książki Turlututu i przepraszam za pardą
Hervé Tullet Wydawnictwo: Babaryba Seria: Turlututu interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
48 str. 48 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Turlututu
Turlututu. C'est toute une histoire !
Babaryba
2019-01-01
2019-01-01
48 min.

Okładka książki W Robaczkowie Katarzyna Biegańska, Monika Suska
W Robaczkowie Katarzyna Biegańska...
Okładka książki Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul McCartney
Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul...
Okładka książki Pracownia Aurory Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung
Pracownia Aurory Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Kocyk Miguel Gouveia, Catalina Raquel
Kocyk Miguel Gouveia, Cat...

Dziś będzie podchwytliwie!
Jakie znacie najbardziej ekspresyjne i angażujące książki dla dzieci?😉
Takie przy których śmiech jest absolutnie naturalny a zaciekawienie widać gołym okiem?

Oj tak.
W moim mniemaniu są to absolutnie wszystkie dzieła HervèTulleta!

Dziś przedstawię Wam propozycję, w której poznamy piekna bajkową scenerię.
Ale czy tylko? 🤭

"Turlututu i przepraszam za pardą" to kolejne awangardowe wydanie @wydawnictwobabaryba które wprowadza nie mały rozgardiasz w standardową logikę publikacji! 🤭
Jakże uwielbiamy ten styl!

Pora więc poznać temat tej opowieści...
Oczywiście było to bardzo, bardzo dawno temu, za tak popularnymi w literaturze siedmioma górami i siedmioma lasami, w których żyją magiczne stworzenia!
Pośród nich żyła też wyjątkowa bohaterka, ulubienica wielu maluchów.
Tak, tak, księżniczka!👸

Zapowiada się miło i pięknie.
Czy już wiesz co się wydarzy?

Okazuje się, że sam autor stworzył tutaj dla czytającego nie małe wyzwanie!
Musi ominąć wszystkie pisarskie błędy i pomyłki!
Ale czy się uda?
Czy uda się ominąć paplaninę?🕵‍♀️

Tym razem Turlututu przy okazji rozmaitych żartów i abstrakcyjnych wypowiedzi wprowadza w treść humor i pozytywne nastawienie.
W międzyczasie zapoznaje "czytacza" z literami, sylabami i genialnym rytmem zdań!🙃

Wystarczy tylko rzucić okiem na dzieła Tulleta i już wiadomo, że ekspresja i dynamika to jego cechy rozpoznawcze.
W tym przypadku każdy koneser sztuki wszelakiej będzie usatysfakcjonowany kolorystycznym szaleństwem i literackim popisem umiejetności przy jednoczesnym wykorzystaniu subtelnego dodania wielojęzyczności w treści.

Po raz kolejny z ogromną satysfakcją uczestniczymy w tej zabawie!
Połączenie jej z nauką to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań.

Dziś będzie podchwytliwie!
Jakie znacie najbardziej ekspresyjne i angażujące książki dla dzieci?😉

Oj tak.
W moim mniemaniu są to absolutnie wszystkie dzieła HervèTulleta!

Dziś przedstawię Wam propozycję, w której poznamy piekna bajkową scenerię.
Ale czy tylko? 🤭

"Turlututu i...

Turlututu

Rodzicu! Drogi czytający! Tu w tej książeczce musisz mieć się na baczności. Dlaczego?
Ponieważ autor szanowny pan Hervé Tullet, który jest najbardziej innowacyjnych autorów dziecięcych na świecie przygotował dla Ciebie pułapkę! Jaką?
Tego musisz doświadczyć na własnej skórze! Wystarczy czytać książeczkę dziecku tak jak zwykle. POPRAWNIE. Czytać tak jak nas nauczono w szkole. A dziecko, mały czytelnik po prostu Cię z tego czytania sprawdzi. Często jednak nie umiejąc czytać. Bądźcie czujni bo w tej historii wkradły się małe błędy. Jeśli jednak uważacie, że potraficie czytać sprawdźcie to!

całość

2049

Książka „Turlututu i przepraszam za pardą” Hervé Tullet to drugi tom cyklu o zabawnym stworku, po którego warto sięgnąć z najmłodszymi czytelnikami.
Turlututu zabiera nas w świat pomyłek, wyobraźni i świetnej zabawy. Pojawia się klątwa rzucona na czytacza, mnóstwo omyłek nie tylko językowych i zadań do wykonania.
Zdecydowanie polecam na prezent. Książka wyróżnia się wśród innych.

Zdecydowanie polecam na prezent. Książka wyróżnia się wśród...

Słuchajcie, ale się uśmiałam przy tej książce 😂 Naprawdę ja nie wiem jak on to robi, ale Herve Tullet jest mistrzem!
Jak zwykle angażuje czytelnika małego i dużego.
Niezmiennie polecam serię o Turlututu 🤗

Jak zwykle angażuje czytelnika małego i dużego.
Niezmiennie polecam serię o Turlututu 🤗

Zabawna. Mojej corce podobala sie zdecydowanie bardziej nic mnie, ale to w koncu jej ksiazka!!! :)

Kolejna część przygód Turlututu – sympatycznego dziwoląga, który przypomina oko, z rączkami chudzinkami – jak witki wierzby. To takie moje prywatne skojarzenie. Bajkowa postać, która tak daleka jest od wyidealizowanych postaci księżniczek i przystojnych książąt. Choć sam Turlututu jest piękny i jedyny w swoim rodzaju. Choć, kolejne STOP, tutaj będzie też księżniczka, choć cudnie niekształtna, bardziej przypominająca księżniczki z dziecięcych (nie dziecinnych) rysunków aniżeli z disneyowskich kreskówek.

Turlututu opowiada tym razem bajkę wzruszającą i wesołą, która często jest przerywana wesołym i oryginalnym: przepraszam za pardą, bo od czasu do czasu dzieją się też w tej bajce rzeczy dziwne: zamiast kury powinien być słoń, to nie słoń prysnął woda – haha, wiem, że nie za wiele wynika z moich wyjaśnień – stąd koniecznie zajrzyjcie do środka. Cała książka zresztą to parada wielu pomyłek – dodam tylko – niesamowicie śmiesznych, bo nagle okazuje się, że ktoś mówi bezsensowne słowa (choć wcale tego nie chce),czytacz nie potrafi przeczytać prostego wyrazu (choć też wcale tego nie chce),i że bardzo trudno złożyć literki w słowa. Pojawia się i czarownica, która rzuca klątwę na biednego czytacza, są i zaklęcia, które można zdjąć dzięki specjalnym czynnościom. Trzeba na przykład pociągnąć czytacza za lewe ucho, trzeba wystawić język albo połaskotać delikatnie czubek nosa.

Ta książka jest inna niż wszystkie (choć bardzo podobna do serii o Turlututu). Jest kochana przez tych, do których rąk już trafi. Aktywuje dzieci, pobudza do kreatywnego działania, do śmiania się, do wygłupiania się. I co ciekawe, nie potrzebuje żadnych tanich (drogich) efektów świetlnych czy dźwiękowych. To zresztą jest w tej książce, tylko tego tu nie ma. STOP – tylko do tego potrzeba wyobraźni.

Taka niepozorna książeczka, a taka wesoła! I najważniejsze, niesamowicie aktywuje dzieci do uczestnictwa w czytaniu!pobudza wyobraźnię i kreatywność naszego dziecka. Bohaterem tej książeczki jest Turlututu, zabawny, jednooki stworek. Niby chce nam opowiedzieć jakaś fajną bajkę, za górami, za lasami, te sprawy🙂 ale okazuje się, że nas wkręca! Opowiada, nie opowiada, myli tropy, raz przyszła do księżniczki kura, a potem się okazało, ze SŁOŃ. Jak chcecie uciec od standardowych bajek, to jest seria dla Was😉 moje dzieci najpierw zdumione słuchały, niedowierzaly, a potem zaczęły się śmiać i już nie mogły przestać. Także na dobranoc nie polecam, ale po obiadku już tak😊 na przykład Turlututu robi mały test, czy czytający umie czytać 🤣 na obrazku jest "słoneczko" a podpis "koloryfer"😂 tego typu wkręcanie 👍okazuje się, że zła czarownica rzuciła czar na czytacza😊 są komendy dla dziecka, żeby czytacza odczarować : "pociągnij za prawe ucho", "połaskocz czubek nosa" albo "wypowiedz" i tu jakiś łamaniec językowy 😊 poza tym literki alfabetu, ktore dziecko może wskazać i nazwać. Świetna, traktowana raczej jako wspólna zabawa, wspólne spędzanie czasu, bardzo polecam! Interaktywna, pomysłowa, zabawna!

Uwielbiamy ją! Jest zabawna, niezwykle interesuje moje dziecko i lubi uczestniczyć w jej czytaniu! Polecamy bardzo! Koniecznie musimy dokupić resztę z tego cyklu. Takich książek dla dzieci jak najwięcej!

• Przeczytane w 2023
  • Dla szkrabów
  • Dzieciakowo
  • Żłobek
  • #WyzwanieLC2022
  • Rok 2024

Dodaj cytat z książki Turlututu i przepraszam za pardą