Próbowałam już tylu diet

Wydawnictwo: Medium
poradniki

Przyczyną większości problemów zdrowotnych są złe nawyki żywieniowe: tradycyjne potrawy nadmiernie zakwaszają nasz organizm i jest to ogromne obciążenie dla metabolizmu komórkowego a twierdzi autor, dr Young, znany amerykański mikrobiolog i biochemik. zakwaszenie obniża poziom tlenu w komórkachi stwarza korzystne warunki do rozwoju bakterii i mikroorganizmów. Dlatego mamy mało energii i chorujemy. Jeżeli pozostawimy wszystko po staremu, żadna dieta nam nie pomoże.Książka przystępnie wyjaśnia procesy zachodzące w organizmie człowieka na poziomie komórkowym i wpływ pokarmów na ich przebieg. Przedstawia innowacyjny, oparty na badaniach naukowych i na osobistym doświadczeniu autorów, program osiągania równowagi kwasowo-zasadowej, poczynając od procesu oczyszczania organizmu, a kończąc na poradach dotyczących suplementów żywieniowych i ciekawych przepisach kulinarnych. Autorzy konkretnie wyjaśniają, jakie produkty działają odkwaszająco i w jaki sposób można z nich tworzyć smacznei urozmaicone potrawy.Ilustrując swoją teorię żywienia, przytaczają historie ludzi, którzy bezskutecznie stosowali przeróżne modne diety i dopiero gdy skorzystali z tego programu, niejako acudema odzyskali zdrowie. To naprawdę fascynujące relacje!Program aCud pha jest już szeroko znany a także w Polsce. Wiele osób na całym świecie stosuje ten program, co pozwala im cieszyć się pełnym zdrowiem fizycznym i psychicznym, energią i wigorem.

Barbara | 2015-10-17
Przeczytana: 10 października 2015

Książka porusza problem zakwaszenie organizmu.Jak najbardziej wierzę w to,że nasze choroby wynikają z zakwaszenia.Sięgnęłam po tę pozycję chcąc porównać wiadomości,poznać inny punkt widzenia.Z radością wracam jednak do założeń tradycyjnej medycyny chińskiej i kuchni pięciu przemian,która proponuje znacznie bardziej rozbudowany system budowania własnego zdrowia niż podany w tej lekturze.

Kuba Puchajda | 2014-12-10
Basia87 | 2012-08-05