Operacja Geronimo

978-83-240-1687-7
Michał Romanek, Łukasz Müller
żołnierz likwidacja Osama bin Laden

więcej Więcej

Mam szczerą nadzieję , że autor był lepszym żołnierzem, niż pisarzem. Momentami ciekawe, momentami przyśniecie.

Czym jest ta książka w większości? Opisem historii jednostek specjalnych, biografią Osama bin Laden, jak to ciężko przejść rekrutacje do SEAL Team Six. Na końcu jest opis akcji w domu w Abbottabadzie i to dość krótki. Książka jest bardzo chaotyczna i nie chronologiczna, co sprawa, że ciężko się ją czyta.

To druga książka opowiadająca o operacji "Włócznia Neptuna", którą przeczytałem. I podobnie jak pierwsza, "Komandos" Roberta O'Neilla, trzyma wysoki poziom, z tym że Pfarrer, w przeciwieństwie do O'Neilla nie brał bezpośredniego udziału w samej akcji. Autor podzielił książkę na trzy części. W pierwszej, przybliża czytelnikowi historię i specyfikę jednostki SEAL, a zwłaszcza...

Sięgnęłam po "Operację Geronimo" Chuck'a Pfarrer'a z jednego prostego powodu: to są po prostu moje klimaty.
Chuck Pfarrer to komandos SEAL Team Six w stanie spoczynku. Autor nie brał udziału w operacji likwidacji Osamy Bin Ladena, ale rozmawiał ze specjalsami, którzy tam byli.
Książka składa się z trzech części.
Pierwsza opowiada o powstaniu i początkach SEAL Team Six, oraz...

Rewelacja!!! Cała prawda o operacji „Włócznia Neptuna” i likwidacji Geronimo opowiedziana przez byłego członka SEAL Team Six.

Jeśli kogoś interesuje biografia Osamy bin Ladena,a także szczegóły operacji mającej na celu jego likwidację, to ta książka doskonale opisuje jedno i drugie:-)

Na półkach: , , , , ,

Jest to dość ciekawa książka nosząca tytuł tajnej misji zabicia międzynarodowego islamskiego terrorysty Osamy Bin Ladena. Trzeba zaznaczyć, iż opis akcji jest tylko zwieńczeniem tej pozycji. W większości jest to opis zarówno jednostki Team SEAL Six, która podjęła się wykonania tego arcytrudnego zadania, oraz samego Bin Laden, który to ewaluował w swoim życiu od bogatego...

Świetna książka, oprócz samej tytułowej "operacji Geronimo" porusza takie zagadnienia jak zniekształcenia islamu, początki navy seals. Zdecydowanie polecam!

Reportaż-akcja, coś jakby szósty odcinek Delta Force. Powiewa amerykańska Stars and Stripes, dzielni komandosi robią robotę. Jedynie czego brakuje to Chucka Norrisa i kopa z półobrotu. Jeśli przetrwasz lekturę dowiesz się ile Bin Laden miał żon oraz jakim pociskiem wysłali go do raju.

Dobra i ciekawa książka. Sporo o terroryzmie i życiu Bin Ladena, natomiast sama akcja to tylko fragment książki.

• Chcę w prezencie
  • Literatura faktu