Książka Roku 2018

Jak przewodzą najlepsi liderzy. Sprawdzone sposoby i sekrety, jak wydobyć maksimum z siebie i innych

Tłumaczenie: Dorota Strumińska
Wydawnictwo: MT Biznes
How the best leaders lead
978-83-61732-46-4
biznes, finanse

Czy w twojej piersi bije serce przywódcy? Lepiej, żeby tak było. Ponieważ nawet w zwykłych warunkach tylko najbardziej skupieni, skuteczni i inspirujący liderzy mają to, czego potrzeba, by zmotywować zespoły do osiągania wspaniałych sukcesów – a dziś, gdy nawigujemy po burzliwych wodach wymagających czasów, konkurencja jest ostrzejsza i bardziej zdeterminowana niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, jaki cel postawisz przed sobą, osiągnięcie szczytu będzie zależało nie tylko od tego, czy dowiesz się, jak przewodzić… ale także od tego, czy będziesz jednym z najlepszych w praktycznym zastosowaniu tej wiedzy.
Brian Tracy, znany na całym świecie ekspert w dziedzinie osiągnięć biznesowych i osobistych, pomógł tysiącom menedżerów i firm w opanowaniu umiejętności przywódczych, jakich potrzebowali, by osiągnąć to wszystko, do czego dążyli, a nawet więcej. A teraz – w swojej pierwszej książce traktującej o przywództwie – ten autor bestsellerów, pokazuje, jak pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania i przeszkody, by osiągnąć spektakularny sukces w biznesie.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl

Monte-Cristo | 2018-12-14
Przeczytana: 12 października 2018

Brian Tracy to profesjonalista w każdym calu, niewyczerpane źródło inspiracji i kopalnia świetnych pomysłów. W swojej książce "jak przewodzą najlepsi liderzy" opisuje decydentów i zarządzających firmami.
Tracy przedstawia obraz inspirującego, twórczego i kreatywnego wizjonera, który niesie na barkach odpowiedzialność za innych. Autor rozkłada na czynniki pierwsze cały proces zarządzania i buduje nasz warsztat przydatnych umiejętności.
Książka ta uczy jak zarządzać, jak wzbudzać zaufanie, szacunek oraz posłuch. Autor jak zawsze powołuje się na badania, analizy oraz swoje bogate doświadczenia.
Rekomendują tą książkę wszystkim, którzy chcą się rozwijać wraz z ich firmami oraz każdemu przedsiębiorcy!

zetens | 2014-06-13
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Brian to mistrz syntezy dobrych metod i pomysłów na siebie i biznes, ja to wiem i Ty to wiesz. Tym razem pisze ksiazke o byciu liderem i oczywiscie robi to znakomicie. Jedyne co mnie w nim meczy to, ze jak nie ma statystyk to powoluje sie na zasade Pareto i argument z czapy nagle jest uzasadniony. Pierwszy raz zobaczylem tez niescislosc - w jednym miejscu pisze ze 70% ludzi to wzrokowcy a w innym 95%. Wybaczam bo jest Bogiem. Aha, ksiazka zawiera tez okolo 100 pytan pozwalajace rozlozyc na czynniki pierwsze swoja firme i nie tylko. Baaardzo wyczerpujace zadanie ale wartościowe

Natalia Kida | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Gdyby wszyscy zarządzający - w firmach, organizacjach, placówkach oświatowych - mieli takie podejście do swoich ludzi, o jakim pisze Tracy, o ile piękniejsze byłoby życie! :) Wcielenie w życie rad z tej książki gwarantuje bycie świetnym managerem. Składa się na to szacunek i troska o swoich podwładnych, pokora, nieustanne samodoskonalenie się, zdobywanie nowej wiedzy, otwarty umysł, przyznawanie się do porażek, planowanie przyszłych sukcesów, rozwój własny, rozwój firmy i tak dalej. Bardzo wartościowa książka - polecam zwłaszcza tym, którzy zarządzają ludźmi!

Megaman | 2015-10-24
Na półkach: Biznes, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 października 2015

Pozycja która sprawdzi się dla osób pracujących w wielkich korporacjach na wysokich stanowiskach jak i dla pracowników produkcji, którzy chcą piąć się po szczeblach kariery i być Świetnymi Liderami. Wiele zadań, zasad i praw które rządzą w firmach małych i dużych.

lipkaania | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018