Jednominutowy Menedżer spotyka małpę

The One Minute Manager Meets the Monkey
978-83-61732-70-9
biznes, finanse
mike

Nie zajmuj się rozwiązywaniem cudzych problemów! – ta zasada cię wyzwoli. Dzięki tej książce dowiesz się jak w prosty sposób zyskać czas na rzeczy, które chcesz lub musisz zrobić. Menedżer rozwiązujący problemy za swoich pracowników bardzo szybko staje się najmniej efektywnym członkiem zespołu. Z właściwym dla siebie poczuciem humoru autorzy przedstawiają go jako nieszczęśnika otoczonego przez stado małp. Następnie uczą czytelnika jak wybrnąć z takiej sytuacji i przekazać odpowiedzialność za poszczególne zadania właściwym osobom. Dzięki czterem zasadom Onckena każdy menedżer nauczy się efektywnie wykorzystywać potencjał wszystkich pracowników organizacji, a w szczególności własny.
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego w weekendy tkwisz w biurze, podczas gdy twoi podwładni odpoczywają w domowym zaciszu – ta książka jest dla ciebie!

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b544-Jednominutowy-menedzer-spotyka-malpe.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b544-Jednominutowy-menedzer-spotyka-malpe.htm

Krzysiek | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 września 2014

Przeczytałem w jeden wieczór, pokazuje jak "pozbyć się" nie swoich problemów (małp), na pewno warta przeczytania przez każdego kto kimkolwiek zarządza.

monika | 2013-07-06
Przeczytana: 03 lipca 2013

Króciutka książeczka nie tylko dla kadry zarządzającej. Hasło "nie rozwiązuj cudzych problemów" jest ponadczasowe i do zastosowania wszędzie, nie tylko w pracy.

Just | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, 2014, Rozwój/nauka
Przeczytana: 28 września 2014

Bardzo dobra książka. Zawiera porady jak nie przyjmować cudzych zadań na siebie, jak wygospodarować więcej czasu, przez to wychodzić o normalnej porze z pracy i jakie zadania powinny być priorytetami w naszej codziennej pracy. Książka nie jest przeznaczona jedynie dla menedżerów. Jest również dla osób, którzy na co dzień mają do czynienia z dużą ilością osób, a każda z tych osób może zrzucić na nas swoje tytułowe "małpy" czyli zadania, których nie jesteśmy właścicielami. W tej książce bardzo mi się również podobają przykłady z życia, ponieważ w wielu z nich zobaczyłam siebie. Polecam :)

Gregor | 2013-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Dla osób chcących pracować nad sobą. Jestem na początku drogi, aby przełożyć słowa w czyn ;) Jeśli się uda to podzielę się swoją opinią.
Pozdrawiam.

Katarzyna | 2015-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2015

"Nie zajmuj się cudzymi problemami. To nie twój cyrk i nie twoje małpy! Zyskaj na czasie, ustalając priorytety."

Książkę poleciła mi koleżanka z pracy. Rewelacyjna książka, którą przeczyłam w jeden wieczór. Uczy nie brać cudzych problemów na swoje barki.
Godna polecenia dla każdego. Przydatna w codziennym życiu.

Agnieszka | 2016-12-11
Przeczytana: 2015 rok

Zmieniła moje postrzeganie siebie i pracy którą wykonuję - polecam wszystkim mającym trudność z ASERTYWNOŚCIĄ:)

galileo87 | 2017-01-03
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Świetna książka, pozycja obowiązkowa dla każdego, krótka ale treściwa

kawa_arabska | 2014-05-25
Przeczytana: 22 maja 2014

Z przymrużeniem oka jak nie dać sobie wejść na głowę w pracy.

Maria Tarczyńska | 2013-09-17

Krótka ale konkretna i odkrywcza!

moneygrabbing | 2018-02-10
Przeczytana: 04 lutego 2018

Tym razem tylko kilka gwiazdek, gdyż książka raczej nie porwała mnie tak jak pierwsza z tej serii. A może dlatego, że autor opisuje coś oczywistego w kwestii zarządzania a cześć ludzi nie wie co oznaczy być kierownikiem/menedżerem