biznes, finanse

Książka została opracowana z myślą o uczestnikach wykładów poświęconych ubezpieczeniom, aktuariuszach i pracownikach firm ubezpieczeniowych. Celem jej jest zapoznanie czytelnika z podstawowymi pojęciami i narzędziami stosowanymi w matematyce finansowej i ubezpieczeniowej, zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem ubezpieczeń oraz metodami kalkulacji składek i zabezpieczenia ryzyka. Autorzy starali się wyczerpująco przedstawić zagadnienie ruiny. Monografia zawiera wiele rozwiązanych przykładów (każdy z napisanym dla niego odpowiednim makrem w formacie Excel, pozwalające automatycznie rozwiązać podobne zagadnienia bez wgłębiania się w teorię.

Chaoticreader | 2016-04-22
Sabak90 | 2015-11-09