Najpiękniejsze powiastki Beatrix Potter

Tłumaczenie: Małgorzata Musierowicz
Wydawnictwo: Wilga
kasandra_85

Ta piękna i wyjątkowa książka to zbiór barwnych historyjek o zabawach, ciekawskich i psotnych zwierzątkach oraz ich perypetiach w scenerii wiktoriańskiej Anglii. To świat opowiedziany i namalowany przez niezwykłą autorkę, której pasją było obserwowanie natury. Dzięki swej wyjątkowej wyobraźni i wrażliwości na świat przyrody, a także dzięki niewątpliwemu talentowi literackiemu i malarskiemu...

To świat opowiedziany i namalowany przez niezwykłą autorkę, której pasją było obserwowanie natury. Dzięki swej wyjątkowej wyobraźni i wrażliwości na świat przyrody, a także dzięki niewątpliwemu talentowi literackiemu i malarskiemu Beatrix Potter zdobyła tysiące miłośników w Anglii i na całym świecie.

Na niepowtarzalny styl autorki składają się lekkość pióra, subtelny humor i życzliwa ironia wobec bohaterów: króliczków, wiewiórek, myszek, jeży, którym nadała ludzkie cechy.

Niezrównane tłumaczenie Małgorzaty Musierowicz przenosi polskich czytelników na pogranicze bajki, do dawnego, tradycyjnego świata. Dzięki kunsztowi przekładu klasyczna książka dla dzieci zachwyca odbiorców w każdym wieku - na zawsze.

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2011

źródło okładki: http://wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2930&gr=&wiek=

kasandra_85 | 2011-10-24
Przeczytana: październik 2011

Basia | 2013-03-29

Potter - jestem pełna podziwu dla tej damy. Ilustracje jej autorstwa są tak prześliczne, iż trudno je wymazać z pamięci. Uwielbiam tą książkę i pozostałe jej dzieła. Polecam i dużym i małym.

Ewa Stępień | 2018-11-04
Mateusz Żebracki | 2016-06-25